CANGUARD SECURITY SRL

Activă

8001 Activități de investigații și servicii private de protecție

CANGUARD SECURITY SRL (CUI 30643687) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Constanţa, CONSTANŢA, înregistrată la 10 septembrie 2012, cu activitatea principală „activități de investigații și servicii private de protecție” (CAEN 8001).

A depus 14 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2012 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 10.029.724 lei, profit net de 955.072 lei, datorii de 3.407.284 lei, capitaluri proprii de 1.420.023 lei, 118 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 73 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

73

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

73 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
71.11%
Solvabilitate
29.63%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

10.029.724lei

Venituri totale

10.199.408lei

Rezultat net

955.072lei

Datorii

3.407.284lei

Capitaluri proprii

1.420.023lei

Capital de lucru

3.521lei

Salariați

118

Cifră de afaceri pe salariat

84.998lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2012001951139
Data înregistrării
10 septembrie 2012

Activitate și sediu

Activitate principală
8001 — Activități de investigații și servicii private de protecție
Sediu social
JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, BLD. MAMAIA, NR.209

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2012–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+19,8%
Profitul, față de anul trecut
-34,8%
Creștere anuală compusă
+61,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

73clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate29.63%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate9.52%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare71.11%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință19.8%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2012–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7320122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

14 exerciții depuse, 2012–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.381.096lei
I2Active circulante3.410.805lei
I3Stocuri34.017lei
I4Creanțe2.584.671lei
I5Casa și conturi la bănci792.117lei
I6Cheltuieli în avans38.781lei

Pasiv

I7Datorii3.407.284lei
I8Venituri în avans3.375lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.420.023lei
I11Capital subscris vărsat400lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă10.029.724lei
I14Venituri totale10.199.408lei
I15Cheltuieli totale9.105.048lei
I16Profit brut1.094.360lei
I18Profit net955.072lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați118

Indicatori · 2025

Marjă netă9,52%
Marjă brută10,91%
Rentabilitatea capitalurilor67,26%
Rentabilitatea activelor19,93%
Grad de îndatorare71,11%
Lichiditate curentă1,00
Cifră de afaceri pe salariat84.998lei
Fond de rulment3.521lei

Cifra de afaceri în timp

20122025
Creștere în ultimul an
19,8%
Creștere anuală compusă
61,86%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea O · Administrație publică și apărare

8001 Activități de investigații și servicii private de protecție

Cele mai nou înregistrate în județul Constanța

Întrebări despre CANGUARD SECURITY SRL

Ce cifră de afaceri are CANGUARD SECURITY SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 10.029.724 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 955.072 lei.
CANGUARD SECURITY SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CANGUARD SECURITY SRL?
14 bilanțuri, din 2012 până în 2025.
Câți angajați are CANGUARD SECURITY SRL?
118 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CANGUARD SECURITY SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.407.284 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CANGUARD SECURITY SRL?
73 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CANGUARD SECURITY SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CANGUARD SECURITY SRL?
Activitatea principală este CAEN 8001 — Activități de investigații și servicii private de protecție.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .