DAVID TSC S.R.L.

Activă

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

DAVID TSC S.R.L. (CUI 30621115) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Găeşti, DÂMBOVIŢA, înregistrată la 4 septembrie 2012, cu activitatea principală „transporturi rutiere de mărfuri” (CAEN 4941).

A depus 14 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2012 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 25.084.493 lei, profit net de 588.291 lei, datorii de 8.834.277 lei, capitaluri proprii de 5.115.943 lei, 39 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 62 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

62

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

62 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.28 x
Îndatorare
63.33%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

25.084.493lei

Venituri totale

26.892.031lei

Rezultat net

588.291lei

Datorii

8.834.277lei

Capitaluri proprii

5.115.943lei

Capital de lucru

-6.377.028lei

Salariați

39

Cifră de afaceri pe salariat

643.192lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2012000595154
Data înregistrării
4 septembrie 2012

Activitate și sediu

Activitate principală
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Sediu social
JUD. DÂMBOVIŢA, ORŞ. GĂEŞTI, STR. NICOLAE TITULESCU, NR.22

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2012–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+7,7%
Profitul, față de anul trecut
-14,2%
Creștere anuală compusă
+55,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

62clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate36.67%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.28 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate2.35%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare63.33%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință7.69%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2012–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6220122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

14 exerciții depuse, 2012–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate11.492.971lei
I2Active circulante2.457.249lei
I3Stocuri32.603lei
I4Creanțe2.346.039lei
I5Casa și conturi la bănci78.607lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii8.834.277lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri5.115.943lei
I11Capital subscris vărsat200.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă25.084.493lei
I14Venituri totale26.892.031lei
I15Cheltuieli totale26.197.760lei
I16Profit brut694.271lei
I18Profit net588.291lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați39

Indicatori · 2025

Marjă netă2,35%
Marjă brută2,77%
Rentabilitatea capitalurilor11,5%
Rentabilitatea activelor4,22%
Grad de îndatorare63,33%
Lichiditate curentă0,28
Cifră de afaceri pe salariat643.192lei
Fond de rulment-6.377.028lei

Cifra de afaceri în timp

20122025
Creștere în ultimul an
7,69%
Creștere anuală compusă
55,55%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Cele mai nou înregistrate în județul Dâmbovița

Întrebări despre DAVID TSC S.R.L.

Ce cifră de afaceri are DAVID TSC S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 25.084.493 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 588.291 lei.
DAVID TSC S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DAVID TSC S.R.L.?
14 bilanțuri, din 2012 până în 2025.
Câți angajați are DAVID TSC S.R.L.?
39 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DAVID TSC S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 8.834.277 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DAVID TSC S.R.L.?
62 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DAVID TSC S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DAVID TSC S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .