OPTIMUS CONTRAST CONSULTING SRL

Activă

7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management

OPTIMUS CONTRAST CONSULTING SRL (CUI 30616372) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Tulcea, TULCEA, înregistrată la 3 septembrie 2012, cu activitatea principală „activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management” (CAEN 7022).

A depus 14 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2012 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.423.608 lei, profit net de 79.813 lei, datorii de 499.425 lei, capitaluri proprii de 81.488 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 69 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

69

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

69 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
85.47%
Solvabilitate
13.95%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.423.608lei

Venituri totale

1.424.708lei

Rezultat net

79.813lei

Datorii

499.425lei

Capitaluri proprii

81.488lei

Capital de lucru

14.719lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

711.804lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J36/407/2012
Data înregistrării
3 septembrie 2012

Activitate și sediu

Activitate principală
7022 — Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
Sediu social
JUD. TULCEA, MUN. TULCEA, STR. AMURGULUI, NR.9, CAMERA NR.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2012–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+13,5%
Profitul, față de anul trecut
+76,9%
Creștere anuală compusă
+57,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

69clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate13.95%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.03 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate5.61%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare85.47%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință13.46%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2012–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6920122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

14 exerciții depuse, 2012–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate70.153lei
I2Active circulante514.144lei
I3Stocuri112.361lei
I4Creanțe283.360lei
I5Casa și conturi la bănci118.423lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii499.425lei
I8Venituri în avans3.384lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri81.488lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.423.608lei
I14Venituri totale1.424.708lei
I15Cheltuieli totale1.329.089lei
I16Profit brut95.619lei
I18Profit net79.813lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă5,61%
Marjă brută6,72%
Rentabilitatea capitalurilor97,94%
Rentabilitatea activelor13,66%
Grad de îndatorare85,47%
Lichiditate curentă1,03
Cifră de afaceri pe salariat711.804lei
Fond de rulment14.719lei

Cifra de afaceri în timp

20122025
Creștere în ultimul an
13,46%
Creștere anuală compusă
57,13%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management

Cele mai nou înregistrate în județul Tulcea

Întrebări despre OPTIMUS CONTRAST CONSULTING SRL

Ce cifră de afaceri are OPTIMUS CONTRAST CONSULTING SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.423.608 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 79.813 lei.
OPTIMUS CONTRAST CONSULTING SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus OPTIMUS CONTRAST CONSULTING SRL?
14 bilanțuri, din 2012 până în 2025.
Câți angajați are OPTIMUS CONTRAST CONSULTING SRL?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are OPTIMUS CONTRAST CONSULTING SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 499.425 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are OPTIMUS CONTRAST CONSULTING SRL?
69 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
OPTIMUS CONTRAST CONSULTING SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are OPTIMUS CONTRAST CONSULTING SRL?
Activitatea principală este CAEN 7022 — Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .