SION SOLUTION SRL
Activă8009 Alte activități de securitate n.c.a.
SION SOLUTION SRL (CUI 30568089) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 5 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 21 august 2012, cu activitatea principală „alte activități de securitate n.c.a.” (CAEN 8009).
A depus 14 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2012 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 40.656.112 lei, profit net de 1.069.346 lei, datorii de 22.557.435 lei, capitaluri proprii de 2.130.088 lei, 126 de salariați.
Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 59 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.
Din bilanțul depus pe 2025
Toți cei 14 ani, cu grafice și indicatori →Scor de risc · clasa C
Risc moderat
59 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.
- Îndatorare
- 85.56%
- Solvabilitate
- 8.08%
Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul
Cifra de afaceri
40.656.112lei
Venituri totale
40.922.568lei
Rezultat net
1.069.346lei
Datorii
22.557.435lei
Capitaluri proprii
2.130.088lei
Capital de lucru
1.083.609lei
Salariați
126
Cifră de afaceri pe salariat
322.668lei
Identitate și situație fiscală
ANAF, Registrul comerțului
În registrul comerțului
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Tip entitate
- SRL
- Stare
- Activă
- Nr. registrul comerțului
- J2012009513401
- Data înregistrării
- 21 august 2012
Activitate și sediu
- Activitate principală
- 8009 — Alte activități de securitate n.c.a.
- Sediu social
- MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, STR DĂRNICIEI, NR.52
Situație fiscală
TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.
Date de contact și reprezentanți
Declarații fiscale, registru, surse publice
Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali
Situații financiare
Ministerul Finanțelor
Evoluția firmei
2012–2025, în lei
Cifra de afaceri și profitul
Salariați
- Cifra de afaceri, față de 2024
- +43,6%
- Profitul, față de anul trecut
- +0,3%
- Creștere anuală compusă
- —
Cifra de afaceri
Venitul din activitatea de bază.
Profitul sau pierderea
Rezultatul net al exercițiului.
Active totale
Imobilizate plus circulante.
Datorii
Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.
Capitaluri proprii
Ce rămâne acționarilor după datorii.
Salariați
Numărul mediu din cursul anului.
Cifra de afaceri pe salariat
Cât produce, în medie, un angajat.
Risc, 2025
Risc moderat
Ce l-a dat
- Solvabilitate8.08%
Firma e finanțată aproape numai din datorii.
- Lichiditate1.05 x
Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.
- Profitabilitate2.63%
Marjă netă modestă.
- Îndatorare85.56%
Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.
- Tendință43.62%
Creștere puternică a cifrei de afaceri.
- Istoricul rezultatelor0 ani
Fără pierderi în anii analizați.
Evoluția scorului
2012–2025, exercițiu cu exercițiuApasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.
14 exerciții depuse, 2012–2025 · Societate comercială
Activ
Pasiv
Contul de profit și pierdere
Indicatori · 2025
Cifra de afaceri în timp
- Creștere în ultimul an
- 43,62%
- Creștere anuală compusă
- —
Acționari și asociați
Citite cu AI din actele firmei
Cine deține firma, cu procentele
Datorii la bugetul de stat
ANAF, listele de restanțe
Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric
Achiziții publice
SICAP
Contractele publice, cu clienții și valorile lor
Licențe și autorizații
ARR, ANRE
Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor
Activități CAEN autorizate
Registrul comerțului
Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală
Dosare în instanță
Portalul instanțelor de judecată
Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei
Buletinul Procedurilor de Insolvență
BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele
Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență
Creditorii din insolvență
BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar
Cine are de luat bani de la firmă și cât
Monitorul Oficial
Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a
Actele publicate în Monitorul Oficial
Firme din același domeniu
Secțiunea N · Servicii administrative și de suport
8009 Alte activități de protecție n.c.a.
Cele mai nou înregistrate în județul București
- ZAVAŢCHI SERGIU PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ CUI 55766413 · Sector 6 Mun. Bucureşti · înființată 28.10.2026PFA
- NVM MAINTENANCE S.R.L. CUI 55659859 · Sector 6 Mun. Bucureşti · înființată 02.10.2026TVASRL
- MP SECURITY SYSTEMS S.R.L. CUI 55596173 · Sector 3 Mun. Bucureşti · înființată 17.09.2026SRL
- GABNIC SECURITATE S.R.L. CUI 55596181 · Sector 6 Mun. Bucureşti · înființată 17.09.2026SRL
- URS SECURITY SYSTEM S.R.L. CUI 54817179 · Sector 2 Mun. Bucureşti · înființată 03.06.2026SRL
- MAO SECURITY SYSTEM S.R.L. CUI 54610822 · Sector 6 Mun. Bucureşti · înființată 04.05.2026SRL
Întrebări despre SION SOLUTION SRL
- Ce cifră de afaceri are SION SOLUTION SRL?
- În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 40.656.112 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.069.346 lei.
- SION SOLUTION SRL mai este activă?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
- Câte bilanțuri a depus SION SOLUTION SRL?
- 14 bilanțuri, din 2012 până în 2025.
- Câți angajați are SION SOLUTION SRL?
- 126 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
- Ce datorii are SION SOLUTION SRL?
- În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 22.557.435 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
- Ce scor de risc are SION SOLUTION SRL?
- 59 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
- SION SOLUTION SRL este în insolvență?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
- Ce cod CAEN are SION SOLUTION SRL?
- Activitatea principală este CAEN 8009 — Alte activități de securitate n.c.a..
Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .