CORA TEXTILES SRL

Activă

1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte

CORA TEXTILES SRL (CUI 30539130) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Iaşi, IAŞI, înregistrată la 10 august 2012, cu activitatea principală „fabricarea articolelor de îmbrăcăminte” (CAEN 1421).

A depus 14 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2012 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 22.505.217 lei, profit net de 4.229.998 lei, datorii de 14.559.258 lei, capitaluri proprii de 7.420.208 lei, 194 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 67 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

67

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

67 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Tendință
-51.53%
Lichiditate
0.82 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

22.505.217lei

Venituri totale

26.259.564lei

Rezultat net

4.229.998lei

Datorii

14.559.258lei

Capitaluri proprii

7.420.208lei

Capital de lucru

-2.626.808lei

Salariați

194

Cifră de afaceri pe salariat

116.006lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2012001345226
Data înregistrării
10 august 2012

Activitate și sediu

Activitate principală
1421 — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
Sediu social
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, CAL. CHIŞINĂULUI, NR.34, CONSTRUCŢIA C27

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2012–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-51,5%
Profitul, față de anul trecut
-65,9%
Creștere anuală compusă
+24,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

67clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate33.76%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.82 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate18.8%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare66.24%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință-51.53%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2012–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6720122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

14 exerciții depuse, 2012–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate10.047.016lei
I2Active circulante11.932.450lei
I3Stocuri4.437.229lei
I4Creanțe6.183.486lei
I5Casa și conturi la bănci1.311.735lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii14.559.258lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri7.420.208lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă22.505.217lei
I14Venituri totale26.259.564lei
I15Cheltuieli totale21.493.553lei
I16Profit brut4.766.011lei
I18Profit net4.229.998lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați194

Indicatori · 2025

Marjă netă18,8%
Marjă brută21,18%
Rentabilitatea capitalurilor57,01%
Rentabilitatea activelor19,25%
Grad de îndatorare66,24%
Lichiditate curentă0,82
Cifră de afaceri pe salariat116.006lei
Fond de rulment-2.626.808lei

Cifra de afaceri în timp

20122025
Creștere în ultimul an
-51,53%
Creștere anuală compusă
24,27%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte

Cele mai nou înregistrate în județul Iași

Întrebări despre CORA TEXTILES SRL

Ce cifră de afaceri are CORA TEXTILES SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 22.505.217 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 4.229.998 lei.
CORA TEXTILES SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CORA TEXTILES SRL?
14 bilanțuri, din 2012 până în 2025.
Câți angajați are CORA TEXTILES SRL?
194 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CORA TEXTILES SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 14.559.258 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CORA TEXTILES SRL?
67 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CORA TEXTILES SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CORA TEXTILES SRL?
Activitatea principală este CAEN 1421 — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .