FUNGUS & TIMBER SRL

Activă

0113 Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor

FUNGUS & TIMBER SRL (CUI 30527526) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Bancu Com. Ciucsângeorgiu, HARGHITA, înregistrată la 8 august 2012, cu activitatea principală „cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor” (CAEN 0113).

A depus 14 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2012 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.775.336 lei, profit net de 97.011 lei, datorii de 1.185.399 lei, capitaluri proprii de 105.654 lei, 9 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 43 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

43

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

43 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Tendință
-20.25%
Îndatorare
91.82%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.775.336lei

Venituri totale

4.276.658lei

Rezultat net

97.011lei

Datorii

1.185.399lei

Capitaluri proprii

105.654lei

Capital de lucru

-312.206lei

Salariați

9

Cifră de afaceri pe salariat

419.482lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2012000340196
Data înregistrării
8 august 2012

Activitate și sediu

Activitate principală
0113 — Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor
Sediu social
JUD. HARGHITA, SAT BANCU COM. CIUCSÂNGEORGIU, , NR.343

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2012–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-20,3%
Profitul, față de anul trecut
-73,7%
Creștere anuală compusă
+41,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

43clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate8.18%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.74 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate2.57%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare91.82%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință-20.25%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2012–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA4320122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

14 exerciții depuse, 2012–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate417.860lei
I2Active circulante873.193lei
I3Stocuri646.723lei
I4Creanțe180.110lei
I5Casa și conturi la bănci46.360lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.185.399lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri105.654lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.775.336lei
I14Venituri totale4.276.658lei
I15Cheltuieli totale4.154.792lei
I16Profit brut121.866lei
I18Profit net97.011lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați9

Indicatori · 2025

Marjă netă2,57%
Marjă brută3,23%
Rentabilitatea capitalurilor91,82%
Rentabilitatea activelor7,51%
Grad de îndatorare91,82%
Lichiditate curentă0,74
Cifră de afaceri pe salariat419.482lei
Fond de rulment-312.206lei

Cifra de afaceri în timp

20122025
Creștere în ultimul an
-20,25%
Creștere anuală compusă
41,84%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor

Cele mai nou înregistrate în județul Harghita

Întrebări despre FUNGUS & TIMBER SRL

Ce cifră de afaceri are FUNGUS & TIMBER SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.775.336 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 97.011 lei.
FUNGUS & TIMBER SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FUNGUS & TIMBER SRL?
14 bilanțuri, din 2012 până în 2025.
Câți angajați are FUNGUS & TIMBER SRL?
9 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FUNGUS & TIMBER SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.185.399 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FUNGUS & TIMBER SRL?
43 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FUNGUS & TIMBER SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FUNGUS & TIMBER SRL?
Activitatea principală este CAEN 0113 — Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .