EVONOMIX EUROPE S.R.L.

Activă

7311 Activităţi ale agenţiilor de publicitate

EVONOMIX EUROPE S.R.L. (CUI 30454890) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Constanţa, CONSTANŢA, înregistrată la 20 iulie 2012, cu activitatea principală „activităţi ale agenţiilor de publicitate” (CAEN 7311).

A depus 14 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2012 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 11.544.513 lei, profit net de 611.227 lei, datorii de 5.287.796 lei, capitaluri proprii de 697.200 lei, 40 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 61 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

61

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

61 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-26.24%
Îndatorare
88.23%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

11.544.513lei

Venituri totale

11.877.823lei

Rezultat net

611.227lei

Datorii

5.287.796lei

Capitaluri proprii

697.200lei

Capital de lucru

134.525lei

Salariați

40

Cifră de afaceri pe salariat

288.613lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2012001566131
Data înregistrării
20 iulie 2012

Activitate și sediu

Activitate principală
7311 — Activităţi ale agenţiilor de publicitate
Sediu social
JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, BLD. AUREL VLAICU, NR.325C, COMPLEX AVI GARDEN. MEZANIN. BIROU NR. 05. CAMERA NR. 01 SI CAMERA NR. 02, BL.AV3, SC.2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2012–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-26,2%
Profitul, față de anul trecut
-74,1%
Creștere anuală compusă
+34,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

61clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate11.63%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.03 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate5.29%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare88.23%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință-26.24%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2012–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

14 exerciții depuse, 2012–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate571.093lei
I2Active circulante5.422.321lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe3.836.814lei
I5Casa și conturi la bănci1.585.507lei
I6Cheltuieli în avans30.109lei

Pasiv

I7Datorii5.287.796lei
I8Venituri în avans13.738lei
I9Provizioane24.789lei
I10Capitaluri697.200lei
I11Capital subscris vărsat12.200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă11.544.513lei
I14Venituri totale11.877.823lei
I15Cheltuieli totale11.113.290lei
I16Profit brut764.533lei
I18Profit net611.227lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați40

Indicatori · 2025

Marjă netă5,29%
Marjă brută6,62%
Rentabilitatea capitalurilor87,67%
Rentabilitatea activelor10,2%
Grad de îndatorare88,23%
Lichiditate curentă1,03
Cifră de afaceri pe salariat288.613lei
Fond de rulment134.525lei

Cifra de afaceri în timp

20122025
Creștere în ultimul an
-26,24%
Creștere anuală compusă
34,85%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7311 Activități ale agențiilor de publicitate

Cele mai nou înregistrate în județul Constanța

Întrebări despre EVONOMIX EUROPE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are EVONOMIX EUROPE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 11.544.513 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 611.227 lei.
EVONOMIX EUROPE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus EVONOMIX EUROPE S.R.L.?
14 bilanțuri, din 2012 până în 2025.
Câți angajați are EVONOMIX EUROPE S.R.L.?
40 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are EVONOMIX EUROPE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 5.287.796 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are EVONOMIX EUROPE S.R.L.?
61 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
EVONOMIX EUROPE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are EVONOMIX EUROPE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 7311 — Activităţi ale agenţiilor de publicitate.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .