GAUSS SRL

Activă

7112 Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea

GAUSS SRL (CUI 3044753) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Timişoara, TIMIŞ, înregistrată la 4 februarie 1993, cu activitatea principală „activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea” (CAEN 7112).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 181.461.211 lei, profit net de 9.300.759 lei, datorii de 131.157.043 lei, capitaluri proprii de 24.241.164 lei, 192 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 65 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

65

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

65 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
84.48%
Lichiditate
0.98 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

181.461.211lei

Venituri totale

176.436.977lei

Rezultat net

9.300.759lei

Datorii

131.157.043lei

Capitaluri proprii

24.241.164lei

Capital de lucru

-2.988.075lei

Salariați

192

Cifră de afaceri pe salariat

945.110lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1992005004352
Data înregistrării
4 februarie 1993

Activitate și sediu

Activitate principală
7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
Sediu social
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, CAL. MARTIRILOR 1989, NR.1-3-5, CORP D

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+242,9%
Profitul, față de anul trecut
+634,3%
Creștere anuală compusă
+18,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

65clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate15.61%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.98 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate5.13%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare84.48%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință242.9%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA65200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate27.081.823lei
I2Active circulante128.168.968lei
I3Stocuri24.366.066lei
I4Creanțe95.366.583lei
I5Casa și conturi la bănci8.436.319lei
I6Cheltuieli în avans304.384lei

Pasiv

I7Datorii131.157.043lei
I8Venituri în avans95.271lei
I9Provizioane61.697lei
I10Capitaluri24.241.164lei
I11Capital subscris vărsat2.257.900lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă181.461.211lei
I14Venituri totale176.436.977lei
I15Cheltuieli totale166.984.022lei
I16Profit brut9.452.955lei
I18Profit net9.300.759lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați192

Indicatori · 2025

Marjă netă5,13%
Marjă brută5,21%
Rentabilitatea capitalurilor38,37%
Rentabilitatea activelor5,99%
Grad de îndatorare84,48%
Lichiditate curentă0,98
Cifră de afaceri pe salariat945.110lei
Fond de rulment-2.988.075lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
242,9%
Creștere anuală compusă
18,73%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Cele mai nou înregistrate în județul Timiș

Întrebări despre GAUSS SRL

Ce cifră de afaceri are GAUSS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 181.461.211 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 9.300.759 lei.
GAUSS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GAUSS SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are GAUSS SRL?
192 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GAUSS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 131.157.043 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GAUSS SRL?
65 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GAUSS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GAUSS SRL?
Activitatea principală este CAEN 7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .