GAUSS SRL
Activă7112 Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
GAUSS SRL (CUI 3044753) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Timişoara, TIMIŞ, înregistrată la 4 februarie 1993, cu activitatea principală „activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea” (CAEN 7112).
A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 181.461.211 lei, profit net de 9.300.759 lei, datorii de 131.157.043 lei, capitaluri proprii de 24.241.164 lei, 192 de salariați.
Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 65 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.
Din bilanțul depus pe 2025
Toți cei 18 ani, cu grafice și indicatori →Scor de risc · clasa B
Risc scăzut
65 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.
- Activele circulante nu acoperă datoriile.
- Îndatorare
- 84.48%
- Lichiditate
- 0.98 x
Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul
Cifra de afaceri
181.461.211lei
Venituri totale
176.436.977lei
Rezultat net
9.300.759lei
Datorii
131.157.043lei
Capitaluri proprii
24.241.164lei
Capital de lucru
-2.988.075lei
Salariați
192
Cifră de afaceri pe salariat
945.110lei
Identitate și situație fiscală
ANAF, Registrul comerțului
În registrul comerțului
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Tip entitate
- SRL
- Stare
- Activă
- Nr. registrul comerțului
- J1992005004352
- Data înregistrării
- 4 februarie 1993
Activitate și sediu
- Activitate principală
- 7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
- Sediu social
- JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, CAL. MARTIRILOR 1989, NR.1-3-5, CORP D
Situație fiscală
TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.
Date de contact și reprezentanți
Declarații fiscale, registru, surse publice
Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali
Situații financiare
Ministerul Finanțelor
Evoluția firmei
2008–2025, în lei
Cifra de afaceri și profitul
Salariați
- Cifra de afaceri, față de 2024
- +242,9%
- Profitul, față de anul trecut
- +634,3%
- Creștere anuală compusă
- +18,7%
Cifra de afaceri
Venitul din activitatea de bază.
Profitul sau pierderea
Rezultatul net al exercițiului.
Active totale
Imobilizate plus circulante.
Datorii
Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.
Capitaluri proprii
Ce rămâne acționarilor după datorii.
Salariați
Numărul mediu din cursul anului.
Cifra de afaceri pe salariat
Cât produce, în medie, un angajat.
Risc, 2025
Risc scăzut
Ce l-a dat
- Solvabilitate15.61%
Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.
- Lichiditate0.98 x
Activele circulante nu acoperă toate datoriile.
- Profitabilitate5.13%
Marjă netă sănătoasă.
- Îndatorare84.48%
Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.
- Tendință242.9%
Creștere puternică a cifrei de afaceri.
- Istoricul rezultatelor0 ani
Fără pierderi în anii analizați.
Evoluția scorului
2008–2025, exercițiu cu exercițiuApasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.
18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială
Activ
Pasiv
Contul de profit și pierdere
Indicatori · 2025
Cifra de afaceri în timp
- Creștere în ultimul an
- 242,9%
- Creștere anuală compusă
- 18,73%
Acționari și asociați
Citite cu AI din actele firmei
Cine deține firma, cu procentele
Datorii la bugetul de stat
ANAF, listele de restanțe
Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric
Achiziții publice
SICAP
Contractele publice, cu clienții și valorile lor
Licențe și autorizații
ARR, ANRE
Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor
Activități CAEN autorizate
Registrul comerțului
Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală
Dosare în instanță
Portalul instanțelor de judecată
Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei
Buletinul Procedurilor de Insolvență
BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele
Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență
Creditorii din insolvență
BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar
Cine are de luat bani de la firmă și cât
Monitorul Oficial
Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a
Actele publicate în Monitorul Oficial
Firme din același domeniu
Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice
7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Cele mai nou înregistrate în județul Timiș
- COMAN&KIN S.R.L. CUI 55809050 · Mun. Timişoara · înființată 06.11.2026SRL
- DAGĂU NICOLETA-LAVINIA PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ CUI 55812277 · Mun. Timişoara · înființată 06.11.2026PFA
- SILICON COMPASS S.R.L. CUI 55799089 · Mun. Timişoara · înființată 04.11.2026SRL
- DOGARIU ION ALEXANDRU PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ CUI 55773151 · Sat Moşniţa Nouă Com. Moşniţa Nouă · înființată 29.10.2026PFA
- ARCCRAFT S.R.L. CUI 55754010 · Sat Parţa Com. Parţa · înființată 26.10.2026SRL
- NRGX ENGINEERING S.R.L. CUI 55702940 · Mun. Timişoara · înființată 13.10.2026SRL
Întrebări despre GAUSS SRL
- Ce cifră de afaceri are GAUSS SRL?
- În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 181.461.211 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 9.300.759 lei.
- GAUSS SRL mai este activă?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
- Câte bilanțuri a depus GAUSS SRL?
- 18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
- Câți angajați are GAUSS SRL?
- 192 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
- Ce datorii are GAUSS SRL?
- În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 131.157.043 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
- Ce scor de risc are GAUSS SRL?
- 65 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
- GAUSS SRL este în insolvență?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
- Ce cod CAEN are GAUSS SRL?
- Activitatea principală este CAEN 7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.
Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .