THERMO SALUBVEST SRL

Activă

3811 Colectarea deşeurilor nepericuloase

THERMO SALUBVEST SRL (CUI 30407970) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Giroc Com. Giroc, TIMIŞ, înregistrată la 9 iulie 2012, cu activitatea principală „colectarea deşeurilor nepericuloase” (CAEN 3811).

A depus 14 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2012 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 772.332 lei, profit net de 160.099 lei, datorii de 370.485 lei, capitaluri proprii de 160.339 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 73 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

73

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

73 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-43.35%
Îndatorare
70.03%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

772.332lei

Venituri totale

774.095lei

Rezultat net

160.099lei

Datorii

370.485lei

Capitaluri proprii

160.339lei

Capital de lucru

59.382lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

386.166lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2012001653352
Data înregistrării
9 iulie 2012

Activitate și sediu

Activitate principală
3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase
Sediu social
JUD. TIMIŞ, SAT GIROC COM. GIROC, BLD. SOARELUI, NR.39, CAMERA 2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2012–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-43,4%
Profitul, față de anul trecut
-49,3%
Creștere anuală compusă
+51,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

73clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate30.31%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.16 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate20.73%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare70.03%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință-43.35%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2012–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7320122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

14 exerciții depuse, 2012–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate99.168lei
I2Active circulante429.867lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe336.121lei
I5Casa și conturi la bănci93.746lei
I6Cheltuieli în avans1.789lei

Pasiv

I7Datorii370.485lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri160.339lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă772.332lei
I14Venituri totale774.095lei
I15Cheltuieli totale583.459lei
I16Profit brut190.636lei
I18Profit net160.099lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă20,73%
Marjă brută24,68%
Rentabilitatea capitalurilor99,85%
Rentabilitatea activelor30,26%
Grad de îndatorare70,03%
Lichiditate curentă1,16
Cifră de afaceri pe salariat386.166lei
Fond de rulment59.382lei

Cifra de afaceri în timp

20122025
Creștere în ultimul an
-43,35%
Creștere anuală compusă
51,86%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase

Cele mai nou înregistrate în județul Timiș

Întrebări despre THERMO SALUBVEST SRL

Ce cifră de afaceri are THERMO SALUBVEST SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 772.332 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 160.099 lei.
THERMO SALUBVEST SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus THERMO SALUBVEST SRL?
14 bilanțuri, din 2012 până în 2025.
Câți angajați are THERMO SALUBVEST SRL?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are THERMO SALUBVEST SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 370.485 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are THERMO SALUBVEST SRL?
73 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
THERMO SALUBVEST SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are THERMO SALUBVEST SRL?
Activitatea principală este CAEN 3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .