FERUCCIO CONSTRUCT S.R.L.

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

FERUCCIO CONSTRUCT S.R.L. (CUI 30392054) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Brazii de Sus Com. Brazi, PRAHOVA, înregistrată la 4 iulie 2012, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 14 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2012 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 31.754.839 lei, profit net de 2.086.156 lei, datorii de 18.831.926 lei, capitaluri proprii de 4.415.828 lei, 149 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 83 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

83

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

83 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Solvabilitate
11.28%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

31.754.839lei

Venituri totale

33.252.123lei

Rezultat net

2.086.156lei

Datorii

18.831.926lei

Capitaluri proprii

4.415.828lei

Capital de lucru

19.783.008lei

Salariați

149

Cifră de afaceri pe salariat

213.120lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J29/1018/2012
Data înregistrării
4 iulie 2012

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. PRAHOVA, SAT BRAZII DE SUS COM. BRAZI, STR. TRANDAFIRILOR, NR.33G, ET.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2012–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+17,1%
Profitul, față de anul trecut
+42%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

83clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate11.28%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate2.05 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate6.57%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare48.09%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință17.12%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2012–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8320122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

14 exerciții depuse, 2012–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate541.692lei
I2Active circulante38.614.934lei
I3Stocuri5.416.978lei
I4Creanțe25.762.354lei
I5Casa și conturi la bănci7.435.602lei
I6Cheltuieli în avans6.616lei

Pasiv

I7Datorii18.831.926lei
I8Venituri în avans15.915.488lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri4.415.828lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă31.754.839lei
I14Venituri totale33.252.123lei
I15Cheltuieli totale30.863.999lei
I16Profit brut2.388.124lei
I18Profit net2.086.156lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați149

Indicatori · 2025

Marjă netă6,57%
Marjă brută7,52%
Rentabilitatea capitalurilor47,24%
Rentabilitatea activelor5,33%
Grad de îndatorare48,09%
Lichiditate curentă2,05
Cifră de afaceri pe salariat213.120lei
Fond de rulment19.783.008lei

Cifra de afaceri în timp

20122025
Creștere în ultimul an
17,12%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Prahova

Întrebări despre FERUCCIO CONSTRUCT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are FERUCCIO CONSTRUCT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 31.754.839 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.086.156 lei.
FERUCCIO CONSTRUCT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FERUCCIO CONSTRUCT S.R.L.?
14 bilanțuri, din 2012 până în 2025.
Câți angajați are FERUCCIO CONSTRUCT S.R.L.?
149 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FERUCCIO CONSTRUCT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 18.831.926 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FERUCCIO CONSTRUCT S.R.L.?
83 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FERUCCIO CONSTRUCT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FERUCCIO CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .