AIDA BEST CONSTRUCT S.R.L.

Activă

0220 Exploatarea forestieră

AIDA BEST CONSTRUCT S.R.L. (CUI 30366292) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Sebeş, ALBA, înregistrată la 28 iunie 2012, cu activitatea principală „exploatarea forestieră” (CAEN 0220).

A depus 14 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2012 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 67.639.534 lei, profit net de 1.714.148 lei, datorii de 26.352.816 lei, capitaluri proprii de 7.467.867 lei, 103 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 59 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

59

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

59 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.87 x
Tendință
-17.5%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

67.639.534lei

Venituri totale

70.917.254lei

Rezultat net

1.714.148lei

Datorii

26.352.816lei

Capitaluri proprii

7.467.867lei

Capital de lucru

-3.351.738lei

Salariați

103

Cifră de afaceri pe salariat

656.695lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2012000503333
Data înregistrării
28 iunie 2012

Activitate și sediu

Activitate principală
0220 — Exploatarea forestieră
Sediu social
JUD. ALBA, MUN. SEBEŞ, , NR.88A, DJ704A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2012–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-17,5%
Profitul, față de anul trecut
-42,7%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

59clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate22.08%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.87 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate2.53%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare77.92%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință-17.5%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2012–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA5920122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

14 exerciții depuse, 2012–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate10.819.605lei
I2Active circulante23.001.078lei
I3Stocuri19.548.272lei
I4Creanțe3.279.796lei
I5Casa și conturi la bănci173.010lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii26.352.816lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri7.467.867lei
I11Capital subscris vărsat100.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă67.639.534lei
I14Venituri totale70.917.254lei
I15Cheltuieli totale68.892.609lei
I16Profit brut2.024.645lei
I18Profit net1.714.148lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați103

Indicatori · 2025

Marjă netă2,53%
Marjă brută2,99%
Rentabilitatea capitalurilor22,95%
Rentabilitatea activelor5,07%
Grad de îndatorare77,92%
Lichiditate curentă0,87
Cifră de afaceri pe salariat656.695lei
Fond de rulment-3.351.738lei

Cifra de afaceri în timp

20122025
Creștere în ultimul an
-17,5%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0220 Exploatarea forestieră

Cele mai nou înregistrate în județul Alba

Întrebări despre AIDA BEST CONSTRUCT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are AIDA BEST CONSTRUCT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 67.639.534 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.714.148 lei.
AIDA BEST CONSTRUCT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus AIDA BEST CONSTRUCT S.R.L.?
14 bilanțuri, din 2012 până în 2025.
Câți angajați are AIDA BEST CONSTRUCT S.R.L.?
103 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are AIDA BEST CONSTRUCT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 26.352.816 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are AIDA BEST CONSTRUCT S.R.L.?
59 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
AIDA BEST CONSTRUCT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are AIDA BEST CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0220 — Exploatarea forestieră.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .