QUICK TRANSPEDITION S.R.L.

Activă

2910 Fabricarea autovehiculelor de transport rutier

QUICK TRANSPEDITION S.R.L. (CUI 30355536) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Iaşi, IAŞI, înregistrată la 27 iunie 2012, cu activitatea principală „fabricarea autovehiculelor de transport rutier” (CAEN 2910).

A depus 14 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2012 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.097.968 lei, profit net de 25.910 lei, datorii de 587.902 lei, capitaluri proprii de 3.538.547 lei, 17 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-26.87%
Profitabilitate
0.84%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.097.968lei

Venituri totale

3.463.117lei

Rezultat net

25.910lei

Datorii

587.902lei

Capitaluri proprii

3.538.547lei

Capital de lucru

2.770.975lei

Salariați

17

Cifră de afaceri pe salariat

182.233lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2019001216220
Data înregistrării
27 iunie 2012

Activitate și sediu

Activitate principală
2910 — Fabricarea autovehiculelor de transport rutier
Sediu social
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. STRĂPUNGERE SILVESTRU, NR.16, TRONSON 5. PARTER, BL.T1B

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2012–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-26,9%
Profitul, față de anul trecut
-86,6%
Creștere anuală compusă
+17,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate86.86%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate5.71 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate0.84%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare14.43%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-26.87%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2012–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7820122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

14 exerciții depuse, 2012–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate715.106lei
I2Active circulante3.358.877lei
I3Stocuri470.151lei
I4Creanțe2.712.411lei
I5Casa și conturi la bănci176.315lei
I6Cheltuieli în avans52.466lei

Pasiv

I7Datorii587.902lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri3.538.547lei
I11Capital subscris vărsat45.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.097.968lei
I14Venituri totale3.463.117lei
I15Cheltuieli totale3.431.899lei
I16Profit brut31.218lei
I18Profit net25.910lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați17

Indicatori · 2025

Marjă netă0,84%
Marjă brută1,01%
Rentabilitatea capitalurilor0,73%
Rentabilitatea activelor0,64%
Grad de îndatorare14,43%
Lichiditate curentă5,71
Cifră de afaceri pe salariat182.233lei
Fond de rulment2.770.975lei

Cifra de afaceri în timp

20122025
Creștere în ultimul an
-26,87%
Creștere anuală compusă
17,36%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

2910 Fabricarea autovehiculelor de transport rutier

Cele mai nou înregistrate în județul Iași

Întrebări despre QUICK TRANSPEDITION S.R.L.

Ce cifră de afaceri are QUICK TRANSPEDITION S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.097.968 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 25.910 lei.
QUICK TRANSPEDITION S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus QUICK TRANSPEDITION S.R.L.?
14 bilanțuri, din 2012 până în 2025.
Câți angajați are QUICK TRANSPEDITION S.R.L.?
17 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are QUICK TRANSPEDITION S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 587.902 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are QUICK TRANSPEDITION S.R.L.?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
QUICK TRANSPEDITION S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are QUICK TRANSPEDITION S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 2910 — Fabricarea autovehiculelor de transport rutier.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .