TENARIS SOLUTIONS EAST SRL

Activă

8210 Activități de secretariat și servicii-suport

TENARIS SOLUTIONS EAST SRL (CUI 30326832) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Zalău, SĂLAJ, înregistrată la 18 iunie 2012, cu activitatea principală „activități de secretariat și servicii-suport” (CAEN 8210).

A depus 14 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2012 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 20.545.229 lei, profit net de 517.144 lei, datorii de 1.549.452 lei, capitaluri proprii de 8.995.416 lei, 62 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 91 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

91

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

91 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
2.52%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

20.545.229lei

Venituri totale

20.910.085lei

Rezultat net

517.144lei

Datorii

1.549.452lei

Capitaluri proprii

8.995.416lei

Capital de lucru

7.836.504lei

Salariați

62

Cifră de afaceri pe salariat

331.375lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2012000264315
Data înregistrării
18 iunie 2012

Activitate și sediu

Activitate principală
8210 — Activități de secretariat și servicii-suport
Sediu social
JUD. SĂLAJ, MUN. ZALĂU, BLD. MIHAI VITEAZUL, NR.93, PAVILION 2, ET.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2012–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+14%
Profitul, față de anul trecut
-50,9%
Creștere anuală compusă
+33,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

91clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate86.35%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate6.06 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate2.52%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare14.87%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință14%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2012–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA9120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

14 exerciții depuse, 2012–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.031.724lei
I2Active circulante9.385.956lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe7.859.516lei
I5Casa și conturi la bănci1.526.440lei
I6Cheltuieli în avans130.908lei

Pasiv

I7Datorii1.549.452lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane3.720lei
I10Capitaluri8.995.416lei
I11Capital subscris vărsat2.140.200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă20.545.229lei
I14Venituri totale20.910.085lei
I15Cheltuieli totale20.260.980lei
I16Profit brut649.105lei
I18Profit net517.144lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați62

Indicatori · 2025

Marjă netă2,52%
Marjă brută3,16%
Rentabilitatea capitalurilor5,75%
Rentabilitatea activelor4,96%
Grad de îndatorare14,87%
Lichiditate curentă6,06
Cifră de afaceri pe salariat331.375lei
Fond de rulment7.836.504lei

Cifra de afaceri în timp

20122025
Creștere în ultimul an
14%
Creștere anuală compusă
33,63%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea O · Administrație publică și apărare

8210 Activități de secretariat și servicii-suport

Cele mai nou înregistrate în județul Sălaj

Întrebări despre TENARIS SOLUTIONS EAST SRL

Ce cifră de afaceri are TENARIS SOLUTIONS EAST SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 20.545.229 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 517.144 lei.
TENARIS SOLUTIONS EAST SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus TENARIS SOLUTIONS EAST SRL?
14 bilanțuri, din 2012 până în 2025.
Câți angajați are TENARIS SOLUTIONS EAST SRL?
62 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are TENARIS SOLUTIONS EAST SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.549.452 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are TENARIS SOLUTIONS EAST SRL?
91 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
TENARIS SOLUTIONS EAST SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are TENARIS SOLUTIONS EAST SRL?
Activitatea principală este CAEN 8210 — Activități de secretariat și servicii-suport.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .