ALVERS TRANS SRL

Activă

4932 Transporturi cu taxiuri

ALVERS TRANS SRL (CUI 30223365) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Rediu Com. Rediu, IAŞI, înregistrată la 22 mai 2012, cu activitatea principală „transporturi cu taxiuri” (CAEN 4932).

A depus 14 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2012 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.341.643 lei, profit net de 12.965 lei, datorii de 39.836 lei, capitaluri proprii de 511.141 lei, 7 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 82 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

82

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

82 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
0.55%
Tendință
-7.22%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.341.643lei

Venituri totale

2.491.528lei

Rezultat net

12.965lei

Datorii

39.836lei

Capitaluri proprii

511.141lei

Capital de lucru

224.405lei

Salariați

7

Cifră de afaceri pe salariat

334.520lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J22/861/2012
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2012000861228
Data înregistrării
22 mai 2012

Activitate și sediu

Activitate principală
4932 — Transporturi cu taxiuri
Sediu social
JUD. IAŞI, SAT REDIU COM. REDIU, , CORP DE PROPRIETATE 1778/1. CLĂDIRE C1/0. PARTER. CAMERA 2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2012–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-7,2%
Profitul, față de anul trecut
-75,4%
Creștere anuală compusă
+34%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

82clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate92.77%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate6.63 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate0.55%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare7.23%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-7.22%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2012–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8220122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

14 exerciții depuse, 2012–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate286.736lei
I2Active circulante264.241lei
I3Stocuri14.029lei
I4Creanțe100.650lei
I5Casa și conturi la bănci149.562lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii39.836lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri511.141lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.341.643lei
I14Venituri totale2.491.528lei
I15Cheltuieli totale2.473.742lei
I16Profit brut17.786lei
I18Profit net12.965lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați7

Indicatori · 2025

Marjă netă0,55%
Marjă brută0,76%
Rentabilitatea capitalurilor2,54%
Rentabilitatea activelor2,35%
Grad de îndatorare7,23%
Lichiditate curentă6,63
Cifră de afaceri pe salariat334.520lei
Fond de rulment224.405lei

Cifra de afaceri în timp

20122025
Creștere în ultimul an
-7,22%
Creștere anuală compusă
33,95%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale

Cele mai nou înregistrate în județul Iași

Întrebări despre ALVERS TRANS SRL

Ce cifră de afaceri are ALVERS TRANS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.341.643 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 12.965 lei.
ALVERS TRANS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ALVERS TRANS SRL?
14 bilanțuri, din 2012 până în 2025.
Câți angajați are ALVERS TRANS SRL?
7 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ALVERS TRANS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 39.836 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ALVERS TRANS SRL?
82 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ALVERS TRANS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ALVERS TRANS SRL?
Activitatea principală este CAEN 4932 — Transporturi cu taxiuri.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .