ADREM INVEST S.A.

Activă

7112 Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea

ADREM INVEST S.A. (CUI 3020924) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 4 februarie 1993, cu activitatea principală „activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea” (CAEN 7112).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 228.967.417 lei, profit net de 13.292.117 lei, datorii de 66.506.707 lei, capitaluri proprii de 29.392.046 lei, 586 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 75 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

75

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

75 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
67.78%
Solvabilitate
29.95%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

228.967.417lei

Venituri totale

248.804.052lei

Rezultat net

13.292.117lei

Datorii

66.506.707lei

Capitaluri proprii

29.392.046lei

Capital de lucru

16.931.927lei

Salariați

586

Cifră de afaceri pe salariat

390.729lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2006001357402
Data înregistrării
4 februarie 1993

Activitate și sediu

Activitate principală
7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, BLD. IANCU DE HUNEDOARA, NR.48, CLADIREA CRYSTAL TOWER, ET.6 SI 8

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+45,4%
Profitul, față de anul trecut
+578,5%
Creștere anuală compusă
+14,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

75clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate29.95%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.25 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate5.81%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare67.78%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință45.36%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7520082010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate14.682.238lei
I2Active circulante83.438.634lei
I3Stocuri9.435.088lei
I4Creanțe72.733.993lei
I5Casa și conturi la bănci1.269.553lei
I6Cheltuieli în avans700.067lei

Pasiv

I7Datorii66.506.707lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane2.922.186lei
I10Capitaluri29.392.046lei
I11Capital subscris vărsat10.180.620lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă228.967.417lei
I14Venituri totale248.804.052lei
I15Cheltuieli totale231.664.986lei
I16Profit brut17.139.066lei
I18Profit net13.292.117lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați586

Indicatori · 2025

Marjă netă5,81%
Marjă brută7,49%
Rentabilitatea capitalurilor45,22%
Rentabilitatea activelor13,55%
Grad de îndatorare67,78%
Lichiditate curentă1,25
Cifră de afaceri pe salariat390.729lei
Fond de rulment16.931.927lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
45,36%
Creștere anuală compusă
14,2%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre ADREM INVEST S.A.

Ce cifră de afaceri are ADREM INVEST S.A.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 228.967.417 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 13.292.117 lei.
ADREM INVEST S.A. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ADREM INVEST S.A.?
17 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are ADREM INVEST S.A.?
586 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ADREM INVEST S.A.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 66.506.707 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ADREM INVEST S.A.?
75 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ADREM INVEST S.A. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ADREM INVEST S.A.?
Activitatea principală este CAEN 7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .