VELXA SPEED TRANS SRL

Activă

5320 Alte activităţi poştale şi de curier

VELXA SPEED TRANS SRL (CUI 30208438) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Socodor Com. Socodor, ARAD, înregistrată la 17 mai 2012, cu activitatea principală „alte activităţi poştale şi de curier” (CAEN 5320).

A depus 14 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2012 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 5.367.225 lei, profit net de 454.008 lei, datorii de 1.217.124 lei, capitaluri proprii de 1.017.674 lei, 23 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 82 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

82

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

82 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.35 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

5.367.225lei

Venituri totale

5.573.943lei

Rezultat net

454.008lei

Datorii

1.217.124lei

Capitaluri proprii

1.017.674lei

Capital de lucru

420.329lei

Salariați

23

Cifră de afaceri pe salariat

233.358lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2012000542022
Data înregistrării
17 mai 2012

Activitate și sediu

Activitate principală
5320 — Alte activităţi poştale şi de curier
Sediu social
JUD. ARAD, SAT SOCODOR COM. SOCODOR, SOCODOR, NR.497

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2012–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+11,7%
Profitul, față de anul trecut
-47,9%
Creștere anuală compusă
+59%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

82clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate45.54%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.35 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate8.46%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare54.46%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință11.68%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2012–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8220122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

14 exerciții depuse, 2012–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate597.345lei
I2Active circulante1.637.453lei
I3Stocuri13.270lei
I4Creanțe939.209lei
I5Casa și conturi la bănci684.974lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.217.124lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.017.674lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă5.367.225lei
I14Venituri totale5.573.943lei
I15Cheltuieli totale5.043.934lei
I16Profit brut530.009lei
I18Profit net454.008lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați23

Indicatori · 2025

Marjă netă8,46%
Marjă brută9,87%
Rentabilitatea capitalurilor44,61%
Rentabilitatea activelor20,32%
Grad de îndatorare54,46%
Lichiditate curentă1,35
Cifră de afaceri pe salariat233.358lei
Fond de rulment420.329lei

Cifra de afaceri în timp

20122025
Creștere în ultimul an
11,68%
Creștere anuală compusă
58,99%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

5320 Alte activități poștale și de curier

Cele mai nou înregistrate în județul Arad

Întrebări despre VELXA SPEED TRANS SRL

Ce cifră de afaceri are VELXA SPEED TRANS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 5.367.225 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 454.008 lei.
VELXA SPEED TRANS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus VELXA SPEED TRANS SRL?
14 bilanțuri, din 2012 până în 2025.
Câți angajați are VELXA SPEED TRANS SRL?
23 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are VELXA SPEED TRANS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.217.124 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are VELXA SPEED TRANS SRL?
82 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
VELXA SPEED TRANS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are VELXA SPEED TRANS SRL?
Activitatea principală este CAEN 5320 — Alte activităţi poştale şi de curier.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .