ANTOLEX INTERPREST SRL

Activă

3821 Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase

ANTOLEX INTERPREST SRL (CUI 30188330) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Ariceştii Rahtivani Com. Ariceştii Rahtivani, PRAHOVA, înregistrată la 14 mai 2012, cu activitatea principală „tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase” (CAEN 3821).

A depus 14 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2012 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 345.238 lei, profit net de 2.220 lei, datorii de 25.044 lei, capitaluri proprii de 18.975 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
0.64%
Tendință
-15.65%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

345.238lei

Venituri totale

393.238lei

Rezultat net

2.220lei

Datorii

25.044lei

Capitaluri proprii

18.975lei

Capital de lucru

17.102lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

172.619lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2012000735295
Data înregistrării
14 mai 2012

Activitate și sediu

Activitate principală
3821 — Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase
Sediu social
JUD. PRAHOVA, SAT ARICEŞTII RAHTIVANI COM. ARICEŞTII RAHTIVANI, ARICEŞTII RAHTIVANI, NR.616

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2012–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-15,7%
Profitul, față de anul trecut
-50,2%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate43.11%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.68 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate0.64%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare56.89%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-15.65%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2012–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

14 exerciții depuse, 2012–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.873lei
I2Active circulante42.146lei
I3Stocuri11.571lei
I4Creanțe25.840lei
I5Casa și conturi la bănci4.735lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii25.044lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri18.975lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă345.238lei
I14Venituri totale393.238lei
I15Cheltuieli totale385.580lei
I16Profit brut7.658lei
I18Profit net2.220lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă0,64%
Marjă brută2,22%
Rentabilitatea capitalurilor11,7%
Rentabilitatea activelor5,04%
Grad de îndatorare56,89%
Lichiditate curentă1,68
Cifră de afaceri pe salariat172.619lei
Fond de rulment17.102lei

Cifra de afaceri în timp

20122025
Creștere în ultimul an
-15,65%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3821 Recuperarea materialelor reciclabile

Cele mai nou înregistrate în județul Prahova

Întrebări despre ANTOLEX INTERPREST SRL

Ce cifră de afaceri are ANTOLEX INTERPREST SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 345.238 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.220 lei.
ANTOLEX INTERPREST SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ANTOLEX INTERPREST SRL?
14 bilanțuri, din 2012 până în 2025.
Câți angajați are ANTOLEX INTERPREST SRL?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ANTOLEX INTERPREST SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 25.044 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ANTOLEX INTERPREST SRL?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ANTOLEX INTERPREST SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ANTOLEX INTERPREST SRL?
Activitatea principală este CAEN 3821 — Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .