ICCO FACILITY MANAGEMENT SRL
Activă4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
ICCO FACILITY MANAGEMENT SRL (CUI 30143100) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Braşov, BRAŞOV, înregistrată la 3 mai 2012, cu activitatea principală „lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (CAEN 4100).
A depus 14 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2012 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 110.366.269 lei, profit net de 894.498 lei, datorii de 60.489.747 lei, capitaluri proprii de 18.050.568 lei, 113 salariați.
Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 50 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.
Din bilanțul depus pe 2025
Toți cei 14 ani, cu grafice și indicatori →Scor de risc · clasa C
Risc moderat
50 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.
- Activele circulante nu acoperă datoriile.
- Tendință
- -20.72%
- Lichiditate
- 0.94 x
Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul
Cifra de afaceri
110.366.269lei
Venituri totale
124.615.752lei
Rezultat net
894.498lei
Datorii
60.489.747lei
Capitaluri proprii
18.050.568lei
Capital de lucru
-3.346.789lei
Salariați
113
Cifră de afaceri pe salariat
976.693lei
Identitate și situație fiscală
ANAF, Registrul comerțului
În registrul comerțului
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Tip entitate
- SRL
- Stare
- Activă
- Nr. registrul comerțului
- J2012000672082
- Data înregistrării
- 3 mai 2012
Activitate și sediu
- Activitate principală
- 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- Sediu social
- JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. TUDOR ARGHEZI, NR.3
Situație fiscală
TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.
Date de contact și reprezentanți
Declarații fiscale, registru, surse publice
Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali
Situații financiare
Ministerul Finanțelor
Evoluția firmei
2012–2025, în lei
Cifra de afaceri și profitul
Salariați
- Cifra de afaceri, față de 2024
- -20,7%
- Profitul, față de anul trecut
- -25,6%
- Creștere anuală compusă
- +13,7%
Cifra de afaceri
Venitul din activitatea de bază.
Profitul sau pierderea
Rezultatul net al exercițiului.
Active totale
Imobilizate plus circulante.
Datorii
Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.
Capitaluri proprii
Ce rămâne acționarilor după datorii.
Salariați
Numărul mediu din cursul anului.
Cifra de afaceri pe salariat
Cât produce, în medie, un angajat.
Risc, 2025
Risc moderat
Ce l-a dat
- Solvabilitate23.03%
Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.
- Lichiditate0.94 x
Activele circulante nu acoperă toate datoriile.
- Profitabilitate0.81%
Marjă netă foarte subțire.
- Îndatorare77.18%
Îndatorare ridicată.
- Tendință-20.72%
Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.
- Istoricul rezultatelor0 ani
Fără pierderi în anii analizați.
Evoluția scorului
2012–2025, exercițiu cu exercițiuApasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.
14 exerciții depuse, 2012–2025 · Societate comercială
Activ
Pasiv
Contul de profit și pierdere
Indicatori · 2025
Cifra de afaceri în timp
- Creștere în ultimul an
- -20,72%
- Creștere anuală compusă
- 13,65%
Acționari și asociați
Citite cu AI din actele firmei
Cine deține firma, cu procentele
Datorii la bugetul de stat
ANAF, listele de restanțe
Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric
Achiziții publice
SICAP
Contractele publice, cu clienții și valorile lor
Licențe și autorizații
ARR, ANRE
Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor
Activități CAEN autorizate
Registrul comerțului
Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală
Dosare în instanță
Portalul instanțelor de judecată
Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei
Buletinul Procedurilor de Insolvență
BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele
Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență
Creditorii din insolvență
BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar
Cine are de luat bani de la firmă și cât
Monitorul Oficial
Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a
Actele publicate în Monitorul Oficial
Firme din același domeniu
Secțiunea F · Construcții
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Cele mai nou înregistrate în județul Brașov
- PANĂ ŞTEFAN CĂTĂLIN PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ CUI 55813760 · Sat Tărlungeni Com. Tărlungeni · înființată 06.11.2026PFA
- VALTREX CONSTRUCTION S.R.L. CUI 55802109 · Mun. Braşov · înființată 05.11.2026SRL
- GENERAL LABOR CONSTRUCT S.R.L. CUI 55807343 · Sat Tărlungeni Com. Tărlungeni · înființată 05.11.2026SRL
- ZINADI-LUX S.R.L. CUI 55797304 · Mun. Braşov · înființată 04.11.2026SRL
- TUSERV S.R.L. CUI 55799445 · Sat Hărman Com. Hărman · înființată 04.11.2026TVASRL
- ID CONS MANAGEMENT S.R.L. CUI 55737493 · Mun. Braşov · înființată 21.10.2026SRL
Întrebări despre ICCO FACILITY MANAGEMENT SRL
- Ce cifră de afaceri are ICCO FACILITY MANAGEMENT SRL?
- În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 110.366.269 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 894.498 lei.
- ICCO FACILITY MANAGEMENT SRL mai este activă?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
- Câte bilanțuri a depus ICCO FACILITY MANAGEMENT SRL?
- 14 bilanțuri, din 2012 până în 2025.
- Câți angajați are ICCO FACILITY MANAGEMENT SRL?
- 113 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
- Ce datorii are ICCO FACILITY MANAGEMENT SRL?
- În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 60.489.747 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
- Ce scor de risc are ICCO FACILITY MANAGEMENT SRL?
- 50 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
- ICCO FACILITY MANAGEMENT SRL este în insolvență?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
- Ce cod CAEN are ICCO FACILITY MANAGEMENT SRL?
- Activitatea principală este CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .