SCHRAGE AGRICOLA SRL

Activă

0141 Creşterea bovinelor de lapte

SCHRAGE AGRICOLA SRL (CUI 30071178) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Nădlac, ARAD, înregistrată la 11 aprilie 2012, cu activitatea principală „creşterea bovinelor de lapte” (CAEN 0141).

A depus 14 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2012 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 8.652.841 lei, profit net de 111.112 lei, datorii de 6.944.533 lei, capitaluri proprii de 10.326.865 lei, 12 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 77 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

77

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

77 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
1.28%
Lichiditate
1.21 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

8.652.841lei

Venituri totale

15.237.951lei

Rezultat net

111.112lei

Datorii

6.944.533lei

Capitaluri proprii

10.326.865lei

Capital de lucru

1.430.941lei

Salariați

12

Cifră de afaceri pe salariat

721.070lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2012000412028
Data înregistrării
11 aprilie 2012

Activitate și sediu

Activitate principală
0141 — Creşterea bovinelor de lapte
Sediu social
JUD. ARAD, ORŞ. NĂDLAC, NĂDLAC, UTR 38

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2012–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+5,7%
Profitul, față de anul trecut
-94,6%
Creștere anuală compusă
+40,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

77clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate63.24%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.21 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate1.28%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare42.53%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință5.68%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2012–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7720122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

14 exerciții depuse, 2012–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate7.954.630lei
I2Active circulante8.375.474lei
I3Stocuri5.488.839lei
I4Creanțe1.621.810lei
I5Casa și conturi la bănci1.264.825lei
I6Cheltuieli în avans941.294lei

Pasiv

I7Datorii6.944.533lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri10.326.865lei
I11Capital subscris vărsat3.010lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă8.652.841lei
I14Venituri totale15.237.951lei
I15Cheltuieli totale15.125.622lei
I16Profit brut112.329lei
I18Profit net111.112lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați12

Indicatori · 2025

Marjă netă1,28%
Marjă brută1,3%
Rentabilitatea capitalurilor1,08%
Rentabilitatea activelor0,68%
Grad de îndatorare42,53%
Lichiditate curentă1,21
Cifră de afaceri pe salariat721.070lei
Fond de rulment1.430.941lei

Cifra de afaceri în timp

20122025
Creștere în ultimul an
5,68%
Creștere anuală compusă
40,12%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0141 Creșterea bovinelor de lapte

Cele mai nou înregistrate în județul Arad

Întrebări despre SCHRAGE AGRICOLA SRL

Ce cifră de afaceri are SCHRAGE AGRICOLA SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 8.652.841 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 111.112 lei.
SCHRAGE AGRICOLA SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SCHRAGE AGRICOLA SRL?
14 bilanțuri, din 2012 până în 2025.
Câți angajați are SCHRAGE AGRICOLA SRL?
12 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SCHRAGE AGRICOLA SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 6.944.533 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SCHRAGE AGRICOLA SRL?
77 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SCHRAGE AGRICOLA SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SCHRAGE AGRICOLA SRL?
Activitatea principală este CAEN 0141 — Creşterea bovinelor de lapte.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .