LASHING COMPANY SRL

Activă

5224 Manipulări

LASHING COMPANY SRL (CUI 30036871) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Constanţa, CONSTANŢA, înregistrată la 5 aprilie 2012, cu activitatea principală „manipulări” (CAEN 5224).

A depus 14 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2012 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 9.605.934 lei, profit net de 866.008 lei, datorii de 3.501.522 lei, capitaluri proprii de 873.630 lei, 30 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 65 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

65

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

65 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
80.03%
Tendință
-9.39%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

9.605.934lei

Venituri totale

9.965.579lei

Rezultat net

866.008lei

Datorii

3.501.522lei

Capitaluri proprii

873.630lei

Capital de lucru

96.378lei

Salariați

30

Cifră de afaceri pe salariat

320.198lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2012000719130
Data înregistrării
5 aprilie 2012

Activitate și sediu

Activitate principală
5224 — Manipulări
Sediu social
JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, , PORTUL CONSTANTA. SECTOR NORD. PARCELA NR.316

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2012–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-9,4%
Profitul, față de anul trecut
-25,5%
Creștere anuală compusă
+28,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

65clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate19.97%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.03 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate9.02%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare80.03%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință-9.39%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2012–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6520122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

14 exerciții depuse, 2012–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate777.252lei
I2Active circulante3.597.900lei
I3Stocuri563.030lei
I4Creanțe2.448.090lei
I5Casa și conturi la bănci586.780lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii3.501.522lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri873.630lei
I11Capital subscris vărsat5.200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă9.605.934lei
I14Venituri totale9.965.579lei
I15Cheltuieli totale8.941.332lei
I16Profit brut1.024.247lei
I18Profit net866.008lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați30

Indicatori · 2025

Marjă netă9,02%
Marjă brută10,66%
Rentabilitatea capitalurilor99,13%
Rentabilitatea activelor19,79%
Grad de îndatorare80,03%
Lichiditate curentă1,03
Cifră de afaceri pe salariat320.198lei
Fond de rulment96.378lei

Cifra de afaceri în timp

20122025
Creștere în ultimul an
-9,39%
Creștere anuală compusă
28,15%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

5224 Manipulări

Cele mai nou înregistrate în județul Constanța

Întrebări despre LASHING COMPANY SRL

Ce cifră de afaceri are LASHING COMPANY SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 9.605.934 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 866.008 lei.
LASHING COMPANY SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus LASHING COMPANY SRL?
14 bilanțuri, din 2012 până în 2025.
Câți angajați are LASHING COMPANY SRL?
30 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are LASHING COMPANY SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.501.522 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are LASHING COMPANY SRL?
65 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
LASHING COMPANY SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are LASHING COMPANY SRL?
Activitatea principală este CAEN 5224 — Manipulări.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .