FARGAMA S.R.L.

Activă

4711 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun

FARGAMA S.R.L. (CUI 30019803) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Suceviţa Com. Suceviţa, SUCEAVA, înregistrată la 3 aprilie 2012, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun” (CAEN 4711).

A depus 14 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2012 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 25.429.756 lei, profit net de 768.387 lei, datorii de 4.433.770 lei, capitaluri proprii de 2.171.259 lei, 44 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 74 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

74

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

74 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
67.13%
Profitabilitate
3.02%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

25.429.756lei

Venituri totale

25.463.091lei

Rezultat net

768.387lei

Datorii

4.433.770lei

Capitaluri proprii

2.171.259lei

Capital de lucru

1.367.363lei

Salariați

44

Cifră de afaceri pe salariat

577.949lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2012000241332
Data înregistrării
3 aprilie 2012

Activitate și sediu

Activitate principală
4711 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
Sediu social
JUD. SUCEAVA, SAT SUCEVIŢA COM. SUCEVIŢA, STR. IZVOR, NR.8

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2012–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+7,3%
Profitul, față de anul trecut
-42%
Creștere anuală compusă
+26,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

74clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate32.87%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.31 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate3.02%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare67.13%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință7.34%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2012–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7420122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

14 exerciții depuse, 2012–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate803.896lei
I2Active circulante5.801.133lei
I3Stocuri6.012.534lei
I4Creanțe357.999lei
I5Casa și conturi la bănci-569.400lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii4.433.770lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.171.259lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă25.429.756lei
I14Venituri totale25.463.091lei
I15Cheltuieli totale24.569.807lei
I16Profit brut893.284lei
I18Profit net768.387lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați44

Indicatori · 2025

Marjă netă3,02%
Marjă brută3,51%
Rentabilitatea capitalurilor35,39%
Rentabilitatea activelor11,63%
Grad de îndatorare67,13%
Lichiditate curentă1,31
Cifră de afaceri pe salariat577.949lei
Fond de rulment1.367.363lei

Cifra de afaceri în timp

20122025
Creștere în ultimul an
7,34%
Creștere anuală compusă
26,31%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Cele mai nou înregistrate în județul Suceava

Întrebări despre FARGAMA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are FARGAMA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 25.429.756 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 768.387 lei.
FARGAMA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FARGAMA S.R.L.?
14 bilanțuri, din 2012 până în 2025.
Câți angajați are FARGAMA S.R.L.?
44 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FARGAMA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 4.433.770 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FARGAMA S.R.L.?
74 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FARGAMA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FARGAMA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4711 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .