SZEVAR BAR 2012 SRL

Activă

5630 Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor

SZEVAR BAR 2012 SRL (CUI 29922688) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Arad, ARAD, înregistrată la 16 martie 2012, cu activitatea principală „baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor” (CAEN 5630).

A depus 14 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2012 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.553.831 lei, profit net de 683.589 lei, datorii de 1.315.838 lei, capitaluri proprii de 277.225 lei, 5 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 62 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

62

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

62 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
82.79%
Lichiditate
0.99 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.553.831lei

Venituri totale

3.554.169lei

Rezultat net

683.589lei

Datorii

1.315.838lei

Capitaluri proprii

277.225lei

Capital de lucru

-7.900lei

Salariați

5

Cifră de afaceri pe salariat

710.766lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2012000275025
Data înregistrării
16 martie 2012

Activitate și sediu

Activitate principală
5630 — Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
Sediu social
JUD. ARAD, MUN. ARAD, PŢA. AVRAM IANCU, NR.12, AP.3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2012–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+17,1%
Profitul, față de anul trecut
+346,9%
Creștere anuală compusă
+24,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

62clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate17.44%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.99 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate19.24%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare82.79%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință17.14%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2012–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6220122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

14 exerciții depuse, 2012–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate281.442lei
I2Active circulante1.307.938lei
I3Stocuri261.342lei
I4Creanțe100.063lei
I5Casa și conturi la bănci946.533lei
I6Cheltuieli în avans3.683lei

Pasiv

I7Datorii1.315.838lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri277.225lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.553.831lei
I14Venituri totale3.554.169lei
I15Cheltuieli totale2.830.818lei
I16Profit brut723.351lei
I18Profit net683.589lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați5

Indicatori · 2025

Marjă netă19,24%
Marjă brută20,35%
Rentabilitatea capitalurilor246,58%
Rentabilitatea activelor43,01%
Grad de îndatorare82,79%
Lichiditate curentă0,99
Cifră de afaceri pe salariat710.766lei
Fond de rulment-7.900lei

Cifra de afaceri în timp

20122025
Creștere în ultimul an
17,14%
Creștere anuală compusă
24,45%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Cele mai nou înregistrate în județul Arad

Întrebări despre SZEVAR BAR 2012 SRL

Ce cifră de afaceri are SZEVAR BAR 2012 SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.553.831 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 683.589 lei.
SZEVAR BAR 2012 SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SZEVAR BAR 2012 SRL?
14 bilanțuri, din 2012 până în 2025.
Câți angajați are SZEVAR BAR 2012 SRL?
5 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SZEVAR BAR 2012 SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.315.838 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SZEVAR BAR 2012 SRL?
62 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SZEVAR BAR 2012 SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SZEVAR BAR 2012 SRL?
Activitatea principală este CAEN 5630 — Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .