PRĂVĂLIA CU RETUŞURI SRL

Activă

9529 Repararea articolelor de uz personal şi gospodăresc n.c.a.

PRĂVĂLIA CU RETUŞURI SRL (CUI 29877021) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 8 martie 2012, cu activitatea principală „repararea articolelor de uz personal şi gospodăresc n.c.a.” (CAEN 9529).

A depus 14 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2012 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.579.600 lei, profit net de 277.880 lei, datorii de 452.093 lei, capitaluri proprii de 285.721 lei, 6 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 81 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

81

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

81 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
64.79%
Lichiditate
1.4 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.579.600lei

Venituri totale

1.604.612lei

Rezultat net

277.880lei

Datorii

452.093lei

Capitaluri proprii

285.721lei

Capital de lucru

182.085lei

Salariați

6

Cifră de afaceri pe salariat

263.267lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2012002560406
Data înregistrării
8 martie 2012

Activitate și sediu

Activitate principală
9529 — Repararea articolelor de uz personal şi gospodăresc n.c.a.
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR DORNEI, NR.6

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2012–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+15,3%
Profitul, față de anul trecut
+106,2%
Creștere anuală compusă
+23%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

81clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate40.95%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.4 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate17.59%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare64.79%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință15.31%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2012–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

14 exerciții depuse, 2012–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate63.636lei
I2Active circulante634.178lei
I3Stocuri3.320lei
I4Creanțe519.394lei
I5Casa și conturi la bănci111.464lei
I6Cheltuieli în avans40.000lei

Pasiv

I7Datorii452.093lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri285.721lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.579.600lei
I14Venituri totale1.604.612lei
I15Cheltuieli totale1.278.404lei
I16Profit brut326.208lei
I18Profit net277.880lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați6

Indicatori · 2025

Marjă netă17,59%
Marjă brută20,65%
Rentabilitatea capitalurilor97,26%
Rentabilitatea activelor39,82%
Grad de îndatorare64,79%
Lichiditate curentă1,40
Cifră de afaceri pe salariat263.267lei
Fond de rulment182.085lei

Cifra de afaceri în timp

20122025
Creștere în ultimul an
15,31%
Creștere anuală compusă
22,97%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea S · Alte activități de servicii

9529 Repararea și întreținerea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre PRĂVĂLIA CU RETUŞURI SRL

Ce cifră de afaceri are PRĂVĂLIA CU RETUŞURI SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.579.600 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 277.880 lei.
PRĂVĂLIA CU RETUŞURI SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PRĂVĂLIA CU RETUŞURI SRL?
14 bilanțuri, din 2012 până în 2025.
Câți angajați are PRĂVĂLIA CU RETUŞURI SRL?
6 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PRĂVĂLIA CU RETUŞURI SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 452.093 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PRĂVĂLIA CU RETUŞURI SRL?
81 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PRĂVĂLIA CU RETUŞURI SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PRĂVĂLIA CU RETUŞURI SRL?
Activitatea principală este CAEN 9529 — Repararea articolelor de uz personal şi gospodăresc n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .