UVEX OPTIC LINE SRL

Activă

8622 Activităţi de asistenţă medicală specializată

UVEX OPTIC LINE SRL (CUI 29817054) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Deva, HUNEDOARA, înregistrată la 27 februarie 2012, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă medicală specializată” (CAEN 8622).

A depus 14 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2012 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 4.167.665 lei, profit net de 86.049 lei, datorii de 3.926.416 lei, capitaluri proprii de 36.861 lei, 19 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 47 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

47

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

47 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
98.88%
Solvabilitate
0.93%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

4.167.665lei

Venituri totale

4.182.161lei

Rezultat net

86.049lei

Datorii

3.926.416lei

Capitaluri proprii

36.861lei

Capital de lucru

-1.869.432lei

Salariați

19

Cifră de afaceri pe salariat

219.351lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J20/35/2017
Data înregistrării
27 februarie 2012

Activitate și sediu

Activitate principală
8622 — Activităţi de asistenţă medicală specializată
Sediu social
JUD. HUNEDOARA, MUN. DEVA, BLD. DECEBAL, BL.M, SC.C, AP.PARTER

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2012–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+0,9%
Profitul, față de anul trecut
-76,1%
Creștere anuală compusă
+31,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

47clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate0.93%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.52 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate2.06%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare98.88%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință0.94%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2012–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA4720122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

14 exerciții depuse, 2012–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.914.004lei
I2Active circulante2.056.984lei
I3Stocuri1.163.581lei
I4Creanțe749.731lei
I5Casa și conturi la bănci143.672lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii3.926.416lei
I8Venituri în avans7.711lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri36.861lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă4.167.665lei
I14Venituri totale4.182.161lei
I15Cheltuieli totale4.057.385lei
I16Profit brut124.776lei
I18Profit net86.049lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați19

Indicatori · 2025

Marjă netă2,06%
Marjă brută2,99%
Rentabilitatea capitalurilor233,44%
Rentabilitatea activelor2,17%
Grad de îndatorare98,88%
Lichiditate curentă0,52
Cifră de afaceri pe salariat219.351lei
Fond de rulment-1.869.432lei

Cifra de afaceri în timp

20122025
Creștere în ultimul an
0,94%
Creștere anuală compusă
31,71%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8622 Activități de asistență medicală specializată

Cele mai nou înregistrate în județul Hunedoara

Întrebări despre UVEX OPTIC LINE SRL

Ce cifră de afaceri are UVEX OPTIC LINE SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 4.167.665 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 86.049 lei.
UVEX OPTIC LINE SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus UVEX OPTIC LINE SRL?
14 bilanțuri, din 2012 până în 2025.
Câți angajați are UVEX OPTIC LINE SRL?
19 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are UVEX OPTIC LINE SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.926.416 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are UVEX OPTIC LINE SRL?
47 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
UVEX OPTIC LINE SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are UVEX OPTIC LINE SRL?
Activitatea principală este CAEN 8622 — Activităţi de asistenţă medicală specializată.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .