COŞUL CU FRUCTE SRL

Activă

0125 Cultivarea fructelor arbuştilor fructiferi, căpşunilor, nuciferilor şi a altor pomi fructiferi

COŞUL CU FRUCTE SRL (CUI 29814490) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Oratia Com. Podgoria, BUZĂU, înregistrată la 27 februarie 2012, cu activitatea principală „cultivarea fructelor arbuştilor fructiferi, căpşunilor, nuciferilor şi a altor pomi fructiferi” (CAEN 0125).

A depus 14 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2012 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.544.125 lei, profit net de 326.196 lei, datorii de 841.130 lei, capitaluri proprii de 326.676 lei, 6 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 72 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

72

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

72 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.64 x
Îndatorare
72.03%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.544.125lei

Venituri totale

1.545.986lei

Rezultat net

326.196lei

Datorii

841.130lei

Capitaluri proprii

326.676lei

Capital de lucru

-300.624lei

Salariați

6

Cifră de afaceri pe salariat

257.354lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J10/127/2012
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2012000127100
Data înregistrării
27 februarie 2012

Activitate și sediu

Activitate principală
0125 — Cultivarea fructelor arbuştilor fructiferi, căpşunilor, nuciferilor şi a altor pomi fructiferi
Sediu social
JUD. BUZĂU, SAT ORATIA COM. PODGORIA, , NR.296

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2012–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+47,3%
Profitul, față de anul trecut
+520%
Creștere anuală compusă
+26,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

72clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate27.97%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.64 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate21.12%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare72.03%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință47.27%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2012–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7220122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

14 exerciții depuse, 2012–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate627.300lei
I2Active circulante540.506lei
I3Stocuri31.695lei
I4Creanțe497.684lei
I5Casa și conturi la bănci11.127lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii841.130lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri326.676lei
I11Capital subscris vărsat400lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.544.125lei
I14Venituri totale1.545.986lei
I15Cheltuieli totale1.150.718lei
I16Profit brut395.268lei
I18Profit net326.196lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați6

Indicatori · 2025

Marjă netă21,12%
Marjă brută25,6%
Rentabilitatea capitalurilor99,85%
Rentabilitatea activelor27,93%
Grad de îndatorare72,03%
Lichiditate curentă0,64
Cifră de afaceri pe salariat257.354lei
Fond de rulment-300.624lei

Cifra de afaceri în timp

20122025
Creștere în ultimul an
47,27%
Creștere anuală compusă
26,73%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor

Cele mai nou înregistrate în județul Buzău

Întrebări despre COŞUL CU FRUCTE SRL

Ce cifră de afaceri are COŞUL CU FRUCTE SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.544.125 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 326.196 lei.
COŞUL CU FRUCTE SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus COŞUL CU FRUCTE SRL?
14 bilanțuri, din 2012 până în 2025.
Câți angajați are COŞUL CU FRUCTE SRL?
6 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are COŞUL CU FRUCTE SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 841.130 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are COŞUL CU FRUCTE SRL?
72 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
COŞUL CU FRUCTE SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are COŞUL CU FRUCTE SRL?
Activitatea principală este CAEN 0125 — Cultivarea fructelor arbuştilor fructiferi, căpşunilor, nuciferilor şi a altor pomi fructiferi.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .