TELKAPHARM SRL

Activă

8621 Activităţi de asistenţă medicală generală

TELKAPHARM SRL (CUI 29800516) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Vaslui, VASLUI, înregistrată la 24 februarie 2012, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă medicală generală” (CAEN 8621).

A depus 14 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2012 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 9.499.571 lei, profit net de 60.390 lei, datorii de 8.530.156 lei, capitaluri proprii de 2.593.373 lei, 39 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 48 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

48

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

48 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.35 x
Profitabilitate
0.64%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

9.499.571lei

Venituri totale

9.499.609lei

Rezultat net

60.390lei

Datorii

8.530.156lei

Capitaluri proprii

2.593.373lei

Capital de lucru

-5.557.246lei

Salariați

39

Cifră de afaceri pe salariat

243.579lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2012000050374
Data înregistrării
24 februarie 2012

Activitate și sediu

Activitate principală
8621 — Activităţi de asistenţă medicală generală
Sediu social
JUD. VASLUI, MUN. VASLUI, STR. ŞTEFAN CEL MARE, BL.410, SC.B, ET.PARTER

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2012–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-3,3%
Profitul, față de anul trecut
-91,2%
Creștere anuală compusă
+15,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

48clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate23.33%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.35 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate0.64%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare76.74%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință-3.29%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2012–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA4820122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

14 exerciții depuse, 2012–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate8.142.547lei
I2Active circulante2.972.910lei
I3Stocuri240.569lei
I4Creanțe2.608.756lei
I5Casa și conturi la bănci123.585lei
I6Cheltuieli în avans8.072lei

Pasiv

I7Datorii8.530.156lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.593.373lei
I11Capital subscris vărsat100.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă9.499.571lei
I14Venituri totale9.499.609lei
I15Cheltuieli totale9.427.776lei
I16Profit brut71.833lei
I18Profit net60.390lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați39

Indicatori · 2025

Marjă netă0,64%
Marjă brută0,76%
Rentabilitatea capitalurilor2,33%
Rentabilitatea activelor0,54%
Grad de îndatorare76,74%
Lichiditate curentă0,35
Cifră de afaceri pe salariat243.579lei
Fond de rulment-5.557.246lei

Cifra de afaceri în timp

20122025
Creștere în ultimul an
-3,29%
Creștere anuală compusă
15,19%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8621 Activități de asistență medicală generală

Cele mai nou înregistrate în județul Vaslui

Întrebări despre TELKAPHARM SRL

Ce cifră de afaceri are TELKAPHARM SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 9.499.571 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 60.390 lei.
TELKAPHARM SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus TELKAPHARM SRL?
14 bilanțuri, din 2012 până în 2025.
Câți angajați are TELKAPHARM SRL?
39 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are TELKAPHARM SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 8.530.156 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are TELKAPHARM SRL?
48 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
TELKAPHARM SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are TELKAPHARM SRL?
Activitatea principală este CAEN 8621 — Activităţi de asistenţă medicală generală.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .