PRODUCTIE "VOINA" SRL

Activă

0220 Exploatarea forestieră

PRODUCTIE "VOINA" SRL (CUI 2969816) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Turia Com. Turia, COVASNA, înregistrată la 2 februarie 1993, cu activitatea principală „exploatarea forestieră” (CAEN 0220).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 13.929.063 lei, profit net de 30.764 lei, datorii de 2.160.426 lei, capitaluri proprii de 14.593.888 lei, 35 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
0.22%
Tendință
-6.64%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

13.929.063lei

Venituri totale

15.791.053lei

Rezultat net

30.764lei

Datorii

2.160.426lei

Capitaluri proprii

14.593.888lei

Capital de lucru

6.019.095lei

Salariați

35

Cifră de afaceri pe salariat

397.973lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J14/791/1992
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J1992000791147
Data înregistrării
2 februarie 1993

Activitate și sediu

Activitate principală
0220 — Exploatarea forestieră
Sediu social
JUD. COVASNA, SAT TURIA COM. TURIA, TURIA, FOSTUL AGROMEC

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-6,6%
Profitul, față de anul trecut
+105,5%
Creștere anuală compusă
+3,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate86.43%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate3.79 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate0.22%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare12.79%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-6.64%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA78200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate8.705.780lei
I2Active circulante8.179.521lei
I3Stocuri4.200.705lei
I4Creanțe2.350.087lei
I5Casa și conturi la bănci1.628.729lei
I6Cheltuieli în avans48.013lei

Pasiv

I7Datorii2.160.426lei
I8Venituri în avans179.000lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri14.593.888lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă13.929.063lei
I14Venituri totale15.791.053lei
I15Cheltuieli totale15.760.289lei
I16Profit brut30.764lei
I18Profit net30.764lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați35

Indicatori · 2025

Marjă netă0,22%
Marjă brută0,22%
Rentabilitatea capitalurilor0,21%
Rentabilitatea activelor0,18%
Grad de îndatorare12,79%
Lichiditate curentă3,79
Cifră de afaceri pe salariat397.973lei
Fond de rulment6.019.095lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-6,64%
Creștere anuală compusă
3,49%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0220 Exploatarea forestieră

Cele mai nou înregistrate în județul Covasna

Întrebări despre PRODUCTIE "VOINA" SRL

Ce cifră de afaceri are PRODUCTIE "VOINA" SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 13.929.063 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 30.764 lei.
PRODUCTIE "VOINA" SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PRODUCTIE "VOINA" SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are PRODUCTIE "VOINA" SRL?
35 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PRODUCTIE "VOINA" SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.160.426 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PRODUCTIE "VOINA" SRL?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PRODUCTIE "VOINA" SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PRODUCTIE "VOINA" SRL?
Activitatea principală este CAEN 0220 — Exploatarea forestieră.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .