GINA EFECT SRL

Activă

5630 Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor

GINA EFECT SRL (CUI 29628080) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Deva, HUNEDOARA, înregistrată la 8 februarie 2012, cu activitatea principală „baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor” (CAEN 5630).

A depus 14 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2012 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 5.148.928 lei, profit net de 215.021 lei, datorii de 3.164.596 lei, capitaluri proprii de 2.394.045 lei, 22 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 68 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

68

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

68 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.16 x
Profitabilitate
4.18%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

5.148.928lei

Venituri totale

5.313.085lei

Rezultat net

215.021lei

Datorii

3.164.596lei

Capitaluri proprii

2.394.045lei

Capital de lucru

-2.645.880lei

Salariați

22

Cifră de afaceri pe salariat

234.042lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J20/77/2012
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2012000077205
Data înregistrării
8 februarie 2012

Activitate și sediu

Activitate principală
5630 — Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
Sediu social
JUD. HUNEDOARA, MUN. DEVA, CAL. ZARANDULUI, NR.104

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2012–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+21,6%
Profitul, față de anul trecut
+460,6%
Creștere anuală compusă
+20,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

68clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate43.07%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.16 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate4.18%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare56.93%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință21.62%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2012–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6820122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

14 exerciții depuse, 2012–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate5.039.925lei
I2Active circulante518.716lei
I3Stocuri254.962lei
I4Creanțe167.094lei
I5Casa și conturi la bănci96.660lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii3.164.596lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.394.045lei
I11Capital subscris vărsat1.010lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă5.148.928lei
I14Venituri totale5.313.085lei
I15Cheltuieli totale5.057.894lei
I16Profit brut255.191lei
I18Profit net215.021lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați22

Indicatori · 2025

Marjă netă4,18%
Marjă brută4,96%
Rentabilitatea capitalurilor8,98%
Rentabilitatea activelor3,87%
Grad de îndatorare56,93%
Lichiditate curentă0,16
Cifră de afaceri pe salariat234.042lei
Fond de rulment-2.645.880lei

Cifra de afaceri în timp

20122025
Creștere în ultimul an
21,62%
Creștere anuală compusă
20,45%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Cele mai nou înregistrate în județul Hunedoara

Întrebări despre GINA EFECT SRL

Ce cifră de afaceri are GINA EFECT SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 5.148.928 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 215.021 lei.
GINA EFECT SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GINA EFECT SRL?
14 bilanțuri, din 2012 până în 2025.
Câți angajați are GINA EFECT SRL?
22 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GINA EFECT SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.164.596 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GINA EFECT SRL?
68 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GINA EFECT SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GINA EFECT SRL?
Activitatea principală este CAEN 5630 — Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .