KERRAKS U.M.G. SRL

Activă

0811 Extracţia pietrei ornamentale şi a pietrei pentru construcţii, extracţia pietrei calcaroase, ghipsului, cretei şi a ardeziei

KERRAKS U.M.G. SRL (CUI 29580364) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 24 ianuarie 2012, cu activitatea principală „extracţia pietrei ornamentale şi a pietrei pentru construcţii, extracţia pietrei calcaroase, ghipsului, cretei şi a ardeziei” (CAEN 0811).

A depus 14 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2012 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 21.010.002 lei, profit net de 1.454.488 lei, datorii de 14.178.527 lei, capitaluri proprii de 9.248.141 lei, 63 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 66 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

66

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

66 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.39 x
Îndatorare
60.63%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

21.010.002lei

Venituri totale

21.190.653lei

Rezultat net

1.454.488lei

Datorii

14.178.527lei

Capitaluri proprii

9.248.141lei

Capital de lucru

-8.608.307lei

Salariați

63

Cifră de afaceri pe salariat

333.492lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2012000690408
Data înregistrării
24 ianuarie 2012

Activitate și sediu

Activitate principală
0811 — Extracţia pietrei ornamentale şi a pietrei pentru construcţii, extracţia pietrei calcaroase, ghipsului, cretei şi a ardeziei
Sediu social
JUD. DÂMBOVIŢA, MUN. TÂRGOVIŞTE, ŞOS. GĂEŞTI, NR.11I, CONSTRUCTIA C2 - BIROURI

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2012–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+1,3%
Profitul, față de anul trecut
-56,8%
Creștere anuală compusă
+35,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

66clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate39.55%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.39 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate6.92%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare60.63%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință1.3%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2012–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6620122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

14 exerciții depuse, 2012–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate17.815.582lei
I2Active circulante5.570.220lei
I3Stocuri1.202.147lei
I4Creanțe4.117.184lei
I5Casa și conturi la bănci250.889lei
I6Cheltuieli în avans40.866lei

Pasiv

I7Datorii14.178.527lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri9.248.141lei
I11Capital subscris vărsat5.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă21.010.002lei
I14Venituri totale21.190.653lei
I15Cheltuieli totale19.484.555lei
I16Profit brut1.706.098lei
I18Profit net1.454.488lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați63

Indicatori · 2025

Marjă netă6,92%
Marjă brută8,12%
Rentabilitatea capitalurilor15,73%
Rentabilitatea activelor6,22%
Grad de îndatorare60,63%
Lichiditate curentă0,39
Cifră de afaceri pe salariat333.492lei
Fond de rulment-8.608.307lei

Cifra de afaceri în timp

20122025
Creștere în ultimul an
1,3%
Creștere anuală compusă
35,4%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea B · Industria extractivă

0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre KERRAKS U.M.G. SRL

Ce cifră de afaceri are KERRAKS U.M.G. SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 21.010.002 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.454.488 lei.
KERRAKS U.M.G. SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus KERRAKS U.M.G. SRL?
14 bilanțuri, din 2012 până în 2025.
Câți angajați are KERRAKS U.M.G. SRL?
63 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are KERRAKS U.M.G. SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 14.178.527 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are KERRAKS U.M.G. SRL?
66 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
KERRAKS U.M.G. SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are KERRAKS U.M.G. SRL?
Activitatea principală este CAEN 0811 — Extracţia pietrei ornamentale şi a pietrei pentru construcţii, extracţia pietrei calcaroase, ghipsului, cretei şi a ardeziei.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .