BANDBOX COMPANY SRL

Activă

5611 Restaurante

BANDBOX COMPANY SRL (CUI 29574931) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Botoşani, BOTOŞANI, înregistrată la 23 ianuarie 2012, cu activitatea principală „restaurante” (CAEN 5611).

A depus 14 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2012 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 13.015.871 lei, profit net de 1.650.890 lei, datorii de 3.494.086 lei, capitaluri proprii de 7.314.642 lei, 49 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 80 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

80

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

80 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.29 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

13.015.871lei

Venituri totale

13.038.245lei

Rezultat net

1.650.890lei

Datorii

3.494.086lei

Capitaluri proprii

7.314.642lei

Capital de lucru

-2.476.790lei

Salariați

49

Cifră de afaceri pe salariat

265.630lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2012000022070
Data înregistrării
23 ianuarie 2012

Activitate și sediu

Activitate principală
5611 — Restaurante
Sediu social
JUD. BOTOŞANI, MUN. BOTOŞANI, BLD. MIHAI EMINESCU, NR.97A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2012–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+17,6%
Profitul, față de anul trecut
-32,7%
Creștere anuală compusă
+23,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

80clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate67.67%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate0.29 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate12.68%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare32.33%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință17.58%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2012–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8020122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

14 exerciții depuse, 2012–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate9.791.432lei
I2Active circulante1.017.296lei
I3Stocuri153.024lei
I4Creanțe673.887lei
I5Casa și conturi la bănci190.385lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii3.494.086lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri7.314.642lei
I11Capital subscris vărsat180.520lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă13.015.871lei
I14Venituri totale13.038.245lei
I15Cheltuieli totale11.213.669lei
I16Profit brut1.824.576lei
I18Profit net1.650.890lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați49

Indicatori · 2025

Marjă netă12,68%
Marjă brută14,02%
Rentabilitatea capitalurilor22,57%
Rentabilitatea activelor15,27%
Grad de îndatorare32,33%
Lichiditate curentă0,29
Cifră de afaceri pe salariat265.630lei
Fond de rulment-2.476.790lei

Cifra de afaceri în timp

20122025
Creștere în ultimul an
17,58%
Creștere anuală compusă
23,8%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5611 Restaurante

Cele mai nou înregistrate în județul Botoșani

Întrebări despre BANDBOX COMPANY SRL

Ce cifră de afaceri are BANDBOX COMPANY SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 13.015.871 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.650.890 lei.
BANDBOX COMPANY SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BANDBOX COMPANY SRL?
14 bilanțuri, din 2012 până în 2025.
Câți angajați are BANDBOX COMPANY SRL?
49 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BANDBOX COMPANY SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.494.086 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BANDBOX COMPANY SRL?
80 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BANDBOX COMPANY SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BANDBOX COMPANY SRL?
Activitatea principală este CAEN 5611 — Restaurante.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .