EUROFOR 2011 SRL

Activă

0811 Extracţia pietrei ornamentale şi a pietrei pentru construcţii, extracţia pietrei calcaroase, ghipsului, cretei şi a ardeziei

EUROFOR 2011 SRL (CUI 29536210) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Sălişte, SIBIU, înregistrată la 13 ianuarie 2012, cu activitatea principală „extracţia pietrei ornamentale şi a pietrei pentru construcţii, extracţia pietrei calcaroase, ghipsului, cretei şi a ardeziei” (CAEN 0811).

A depus 14 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2012 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 112.683.443 lei, profit net de 3.446.540 lei, datorii de 100.792.020 lei, capitaluri proprii de 15.910.567 lei, 226 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 53 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

53

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

53 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.37 x
Îndatorare
89.37%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

112.683.443lei

Venituri totale

138.116.848lei

Rezultat net

3.446.540lei

Datorii

100.792.020lei

Capitaluri proprii

15.910.567lei

Capital de lucru

-63.162.785lei

Salariați

226

Cifră de afaceri pe salariat

498.599lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2012000012327
Data înregistrării
13 ianuarie 2012

Activitate și sediu

Activitate principală
0811 — Extracţia pietrei ornamentale şi a pietrei pentru construcţii, extracţia pietrei calcaroase, ghipsului, cretei şi a ardeziei
Sediu social
JUD. SIBIU, ORŞ. SĂLIŞTE, STR. CALEA AMNAŞULUI, NR.6

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2012–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+15,9%
Profitul, față de anul trecut
+62,4%
Creștere anuală compusă
+69,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

53clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate14.11%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.37 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate3.06%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare89.37%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință15.85%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2012–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA5320122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

14 exerciții depuse, 2012–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate75.146.153lei
I2Active circulante37.629.235lei
I3Stocuri9.355.737lei
I4Creanțe28.129.902lei
I5Casa și conturi la bănci143.596lei
I6Cheltuieli în avans4.611.000lei

Pasiv

I7Datorii100.792.020lei
I8Venituri în avans45.852lei
I9Provizioane637.949lei
I10Capitaluri15.910.567lei
I11Capital subscris vărsat2.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă112.683.443lei
I14Venituri totale138.116.848lei
I15Cheltuieli totale134.418.258lei
I16Profit brut3.698.590lei
I18Profit net3.446.540lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați226

Indicatori · 2025

Marjă netă3,06%
Marjă brută3,28%
Rentabilitatea capitalurilor21,66%
Rentabilitatea activelor3,06%
Grad de îndatorare89,37%
Lichiditate curentă0,37
Cifră de afaceri pe salariat498.599lei
Fond de rulment-63.162.785lei

Cifra de afaceri în timp

20122025
Creștere în ultimul an
15,85%
Creștere anuală compusă
69,37%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea B · Industria extractivă

0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei

Cele mai nou înregistrate în județul Sibiu

Întrebări despre EUROFOR 2011 SRL

Ce cifră de afaceri are EUROFOR 2011 SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 112.683.443 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 3.446.540 lei.
EUROFOR 2011 SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus EUROFOR 2011 SRL?
14 bilanțuri, din 2012 până în 2025.
Câți angajați are EUROFOR 2011 SRL?
226 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are EUROFOR 2011 SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 100.792.020 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are EUROFOR 2011 SRL?
53 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
EUROFOR 2011 SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are EUROFOR 2011 SRL?
Activitatea principală este CAEN 0811 — Extracţia pietrei ornamentale şi a pietrei pentru construcţii, extracţia pietrei calcaroase, ghipsului, cretei şi a ardeziei.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .