SPEED FIRE PROTECTION SRL

Activă

8425 Activităţi de luptă împotriva incendiilor şi de prevenire a acestora

SPEED FIRE PROTECTION SRL (CUI 29534899) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 13 ianuarie 2012, cu activitatea principală „activităţi de luptă împotriva incendiilor şi de prevenire a acestora” (CAEN 8425).

A depus 14 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2012 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 96.219.916 lei, profit net de 4.340.216 lei, datorii de 35.691.825 lei, capitaluri proprii de 7.772.199 lei, 1.205 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 61 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

61

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

61 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
82.5%
Lichiditate
0.59 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

96.219.916lei

Venituri totale

98.162.546lei

Rezultat net

4.340.216lei

Datorii

35.691.825lei

Capitaluri proprii

7.772.199lei

Capital de lucru

-14.679.162lei

Salariați

1.205

Cifră de afaceri pe salariat

79.851lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2012000267408
Data înregistrării
13 ianuarie 2012

Activitate și sediu

Activitate principală
8425 — Activităţi de luptă împotriva incendiilor şi de prevenire a acestora
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, STR. NICODIM, NR.16, CAMERA 1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2012–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+25,4%
Profitul, față de anul trecut
+122,7%
Creștere anuală compusă
+59,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

61clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate17.97%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.59 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate4.51%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare82.5%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință25.41%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2012–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

14 exerciții depuse, 2012–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate22.247.848lei
I2Active circulante21.012.663lei
I3Stocuri4.016.676lei
I4Creanțe15.100.302lei
I5Casa și conturi la bănci1.895.685lei
I6Cheltuieli în avans220.794lei

Pasiv

I7Datorii35.691.825lei
I8Venituri în avans17.281lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri7.772.199lei
I11Capital subscris vărsat92.400lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă96.219.916lei
I14Venituri totale98.162.546lei
I15Cheltuieli totale93.227.821lei
I16Profit brut4.934.725lei
I18Profit net4.340.216lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1.205

Indicatori · 2025

Marjă netă4,51%
Marjă brută5,13%
Rentabilitatea capitalurilor55,84%
Rentabilitatea activelor10,03%
Grad de îndatorare82,5%
Lichiditate curentă0,59
Cifră de afaceri pe salariat79.851lei
Fond de rulment-14.679.162lei

Cifra de afaceri în timp

20122025
Creștere în ultimul an
25,41%
Creștere anuală compusă
59,83%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea O · Administrație publică și apărare

8425 Activități de luptă împotriva incendiilor și de prevenire a acestora

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre SPEED FIRE PROTECTION SRL

Ce cifră de afaceri are SPEED FIRE PROTECTION SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 96.219.916 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 4.340.216 lei.
SPEED FIRE PROTECTION SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SPEED FIRE PROTECTION SRL?
14 bilanțuri, din 2012 până în 2025.
Câți angajați are SPEED FIRE PROTECTION SRL?
1.205 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SPEED FIRE PROTECTION SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 35.691.825 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SPEED FIRE PROTECTION SRL?
61 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SPEED FIRE PROTECTION SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SPEED FIRE PROTECTION SRL?
Activitatea principală este CAEN 8425 — Activităţi de luptă împotriva incendiilor şi de prevenire a acestora.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .