ENUMARCLEAN SRL

Activă

8121 Activităţi generale de curăţenie a clădirilor

ENUMARCLEAN SRL (CUI 29489593) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Târgu Jiu, GORJ, înregistrată la 23 decembrie 2011, cu activitatea principală „activităţi generale de curăţenie a clădirilor” (CAEN 8121).

A depus 15 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2011 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 320.900 lei, profit net de 2.523 lei, datorii de 227.933 lei, capitaluri proprii de 22.597 lei, 4 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 36 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

36

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

36 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.39 x
Îndatorare
90.98%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

320.900lei

Venituri totale

321.069lei

Rezultat net

2.523lei

Datorii

227.933lei

Capitaluri proprii

22.597lei

Capital de lucru

-139.252lei

Salariați

4

Cifră de afaceri pe salariat

80.225lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J18/632/2011
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2011000632188
Data înregistrării
23 decembrie 2011

Activitate și sediu

Activitate principală
8121 — Activităţi generale de curăţenie a clădirilor
Sediu social
JUD. GORJ, MUN. TÂRGU JIU, STR. TUDOR VLADIMIRESCU, NR.72, BIROUL 3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2011–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-8,1%
Profitul, față de anul trecut
-88%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

36clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate9.02%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.39 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate0.79%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare90.98%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință-8.12%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2011–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA36201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

15 exerciții depuse, 2011–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate161.849lei
I2Active circulante88.681lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe6.666lei
I5Casa și conturi la bănci82.015lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii227.933lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri22.597lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă320.900lei
I14Venituri totale321.069lei
I15Cheltuieli totale307.297lei
I16Profit brut13.772lei
I18Profit net2.523lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați4

Indicatori · 2025

Marjă netă0,79%
Marjă brută4,29%
Rentabilitatea capitalurilor11,17%
Rentabilitatea activelor1,01%
Grad de îndatorare90,98%
Lichiditate curentă0,39
Cifră de afaceri pe salariat80.225lei
Fond de rulment-139.252lei

Cifra de afaceri în timp

20112025
Creștere în ultimul an
-8,12%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea N · Servicii administrative și de suport

8121 Activități generale de curățenie a clădirilor

Cele mai nou înregistrate în județul Gorj

Întrebări despre ENUMARCLEAN SRL

Ce cifră de afaceri are ENUMARCLEAN SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 320.900 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.523 lei.
ENUMARCLEAN SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ENUMARCLEAN SRL?
15 bilanțuri, din 2011 până în 2025.
Câți angajați are ENUMARCLEAN SRL?
4 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ENUMARCLEAN SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 227.933 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ENUMARCLEAN SRL?
36 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ENUMARCLEAN SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ENUMARCLEAN SRL?
Activitatea principală este CAEN 8121 — Activităţi generale de curăţenie a clădirilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .