MIROVID STAR SRL

Activă

3700 Colectarea şi epurarea apelor uzate

MIROVID STAR SRL (CUI 29455493) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Afumaţi Com. Afumaţi, ILFOV, înregistrată la 15 decembrie 2011, cu activitatea principală „colectarea şi epurarea apelor uzate” (CAEN 3700).

A depus 14 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2012 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.784.858 lei, profit net de 713.299 lei, datorii de 1.273.108 lei, capitaluri proprii de 731.370 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 77 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

77

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

77 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.58 x
Îndatorare
63.51%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.784.858lei

Venituri totale

1.784.886lei

Rezultat net

713.299lei

Datorii

1.273.108lei

Capitaluri proprii

731.370lei

Capital de lucru

-531.327lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

892.429lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2011003272237
Data înregistrării
15 decembrie 2011

Activitate și sediu

Activitate principală
3700 — Colectarea şi epurarea apelor uzate
Sediu social
JUD. ILFOV, SAT AFUMAŢI COM. AFUMAŢI, STR. IMAŞULUI, NR.16, CAM. 1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2012–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+72,8%
Profitul, față de anul trecut
+140,8%
Creștere anuală compusă
+30,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

77clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate36.49%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.58 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate39.96%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare63.51%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință72.82%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2012–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7720122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

14 exerciții depuse, 2012–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.262.697lei
I2Active circulante741.781lei
I3Stocuri7.876lei
I4Creanțe682.039lei
I5Casa și conturi la bănci51.866lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.273.108lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri731.370lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.784.858lei
I14Venituri totale1.784.886lei
I15Cheltuieli totale988.570lei
I16Profit brut796.316lei
I18Profit net713.299lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă39,96%
Marjă brută44,62%
Rentabilitatea capitalurilor97,53%
Rentabilitatea activelor35,59%
Grad de îndatorare63,51%
Lichiditate curentă0,58
Cifră de afaceri pe salariat892.429lei
Fond de rulment-531.327lei

Cifra de afaceri în timp

20122025
Creștere în ultimul an
72,82%
Creștere anuală compusă
30,17%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3700 Colectarea și epurarea apelor uzate

Cele mai nou înregistrate în județul Ilfov

Întrebări despre MIROVID STAR SRL

Ce cifră de afaceri are MIROVID STAR SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.784.858 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 713.299 lei.
MIROVID STAR SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MIROVID STAR SRL?
14 bilanțuri, din 2012 până în 2025.
Câți angajați are MIROVID STAR SRL?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MIROVID STAR SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.273.108 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MIROVID STAR SRL?
77 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MIROVID STAR SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MIROVID STAR SRL?
Activitatea principală este CAEN 3700 — Colectarea şi epurarea apelor uzate.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .