LOGICAL CONS SOLUTIONS SRL

Activă

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

LOGICAL CONS SOLUTIONS SRL (CUI 29398517) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Băcia Com. Băcia, HUNEDOARA, înregistrată la 29 noiembrie 2011, cu activitatea principală „transporturi rutiere de mărfuri” (CAEN 4941).

A depus 15 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2011 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 32.431.803 lei, profit net de 1.216.047 lei, datorii de 11.554.487 lei, capitaluri proprii de 7.657.810 lei, 44 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 82 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

82

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

82 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Solvabilitate
13.25%
Profitabilitate
3.75%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

32.431.803lei

Venituri totale

33.597.698lei

Rezultat net

1.216.047lei

Datorii

11.554.487lei

Capitaluri proprii

7.657.810lei

Capital de lucru

34.666.382lei

Salariați

44

Cifră de afaceri pe salariat

737.086lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J20/1139/2011
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2011001139204
Data înregistrării
29 noiembrie 2011

Activitate și sediu

Activitate principală
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Sediu social
JUD. HUNEDOARA, SAT BĂCIA COM. BĂCIA, , NR.60C

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2011–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+13,4%
Profitul, față de anul trecut
+72,3%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

82clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate13.25%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate4 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate3.75%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare19.99%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință13.39%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2011–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA82201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

15 exerciții depuse, 2011–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate11.571.714lei
I2Active circulante46.220.869lei
I3Stocuri311.628lei
I4Creanțe45.849.716lei
I5Casa și conturi la bănci59.525lei
I6Cheltuieli în avans214.535lei

Pasiv

I7Datorii11.554.487lei
I8Venituri în avans38.794.821lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri7.657.810lei
I11Capital subscris vărsat310.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă32.431.803lei
I14Venituri totale33.597.698lei
I15Cheltuieli totale32.177.845lei
I16Profit brut1.419.853lei
I18Profit net1.216.047lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați44

Indicatori · 2025

Marjă netă3,75%
Marjă brută4,38%
Rentabilitatea capitalurilor15,88%
Rentabilitatea activelor2,1%
Grad de îndatorare19,99%
Lichiditate curentă4,00
Cifră de afaceri pe salariat737.086lei
Fond de rulment34.666.382lei

Cifra de afaceri în timp

20112025
Creștere în ultimul an
13,39%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Cele mai nou înregistrate în județul Hunedoara

Întrebări despre LOGICAL CONS SOLUTIONS SRL

Ce cifră de afaceri are LOGICAL CONS SOLUTIONS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 32.431.803 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.216.047 lei.
LOGICAL CONS SOLUTIONS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus LOGICAL CONS SOLUTIONS SRL?
15 bilanțuri, din 2011 până în 2025.
Câți angajați are LOGICAL CONS SOLUTIONS SRL?
44 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are LOGICAL CONS SOLUTIONS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 11.554.487 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are LOGICAL CONS SOLUTIONS SRL?
82 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
LOGICAL CONS SOLUTIONS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are LOGICAL CONS SOLUTIONS SRL?
Activitatea principală este CAEN 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .