FIRE CREDIT SRL

Activă

8291 Activităţi ale agenţiilor de colectare şi a birourilor (oficiilor) de raportare a creditului

FIRE CREDIT SRL (CUI 29273858) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Iaşi, IAŞI, înregistrată la 27 octombrie 2011, cu activitatea principală „activităţi ale agenţiilor de colectare şi a birourilor (oficiilor) de raportare a creditului” (CAEN 8291).

A depus 15 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2011 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 39.189.525 lei, profit net de 2.653.265 lei, datorii de 4.219.400 lei, capitaluri proprii de 11.294.437 lei, 309 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 97 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

97

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

97 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

39.189.525lei

Venituri totale

41.049.320lei

Rezultat net

2.653.265lei

Datorii

4.219.400lei

Capitaluri proprii

11.294.437lei

Capital de lucru

12.639.299lei

Salariați

309

Cifră de afaceri pe salariat

126.827lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2011001955222
Data înregistrării
27 octombrie 2011

Activitate și sediu

Activitate principală
8291 — Activităţi ale agenţiilor de colectare şi a birourilor (oficiilor) de raportare a creditului
Sediu social
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. SF. LAZĂR, NR.66A, ET.8

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2011–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+20,7%
Profitul, față de anul trecut
+406,3%
Creștere anuală compusă
+41,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

97clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate64.79%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate4 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate6.77%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare24.2%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință20.71%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2011–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA97201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

15 exerciții depuse, 2011–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate573.543lei
I2Active circulante16.858.699lei
I3Stocuri35.384lei
I4Creanțe8.006.563lei
I5Casa și conturi la bănci7.287.202lei
I6Cheltuieli în avans82.621lei

Pasiv

I7Datorii4.219.400lei
I8Venituri în avans7.914lei
I9Provizioane1.993.112lei
I10Capitaluri11.294.437lei
I11Capital subscris vărsat1.555.200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă39.189.525lei
I14Venituri totale41.049.320lei
I15Cheltuieli totale37.764.218lei
I16Profit brut3.285.102lei
I18Profit net2.653.265lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați309

Indicatori · 2025

Marjă netă6,77%
Marjă brută8,38%
Rentabilitatea capitalurilor23,49%
Rentabilitatea activelor15,22%
Grad de îndatorare24,2%
Lichiditate curentă4,00
Cifră de afaceri pe salariat126.827lei
Fond de rulment12.639.299lei

Cifra de afaceri în timp

20112025
Creștere în ultimul an
20,71%
Creștere anuală compusă
41,74%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea N · Servicii administrative și de suport

8291 Activități ale agențiilor de colectare și ale birourilor (oficiilor) de raportare a creditului

Cele mai nou înregistrate în județul Iași

Întrebări despre FIRE CREDIT SRL

Ce cifră de afaceri are FIRE CREDIT SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 39.189.525 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.653.265 lei.
FIRE CREDIT SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FIRE CREDIT SRL?
15 bilanțuri, din 2011 până în 2025.
Câți angajați are FIRE CREDIT SRL?
309 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FIRE CREDIT SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 4.219.400 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FIRE CREDIT SRL?
97 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FIRE CREDIT SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FIRE CREDIT SRL?
Activitatea principală este CAEN 8291 — Activităţi ale agenţiilor de colectare şi a birourilor (oficiilor) de raportare a creditului.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .