PORT SHIPPING & ENGINEERING S.R.L.

Activă

5224 Manipulări

PORT SHIPPING & ENGINEERING S.R.L. (CUI 29055985) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Constanţa, CONSTANŢA, înregistrată la 1 septembrie 2011, cu activitatea principală „manipulări” (CAEN 5224).

A depus 14 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2012 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 111.394.442 lei, profit net de 9.494.967 lei, datorii de 70.973.789 lei, capitaluri proprii de 15.723.037 lei, 155 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 55 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

55

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

55 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Tendință
-25.56%
Îndatorare
81.86%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

111.394.442lei

Venituri totale

114.832.367lei

Rezultat net

9.494.967lei

Datorii

70.973.789lei

Capitaluri proprii

15.723.037lei

Capital de lucru

-20.185.468lei

Salariați

155

Cifră de afaceri pe salariat

718.674lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J13/2016/2011
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2011002016131
Data înregistrării
1 septembrie 2011

Activitate și sediu

Activitate principală
5224 — Manipulări
Sediu social
JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, STR. RĂZBOIENI, NR.84A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2012–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-25,6%
Profitul, față de anul trecut
+133,1%
Creștere anuală compusă
+98,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

55clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate18.14%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.72 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate8.52%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare81.86%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință-25.56%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2012–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA5520122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

14 exerciții depuse, 2012–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate35.908.505lei
I2Active circulante50.788.321lei
I3Stocuri16.469.597lei
I4Creanțe34.238.033lei
I5Casa și conturi la bănci80.691lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii70.973.789lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri15.723.037lei
I11Capital subscris vărsat6.218.070lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă111.394.442lei
I14Venituri totale114.832.367lei
I15Cheltuieli totale102.695.356lei
I16Profit brut12.137.011lei
I18Profit net9.494.967lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați155

Indicatori · 2025

Marjă netă8,52%
Marjă brută10,9%
Rentabilitatea capitalurilor60,39%
Rentabilitatea activelor10,95%
Grad de îndatorare81,86%
Lichiditate curentă0,72
Cifră de afaceri pe salariat718.674lei
Fond de rulment-20.185.468lei

Cifra de afaceri în timp

20122025
Creștere în ultimul an
-25,56%
Creștere anuală compusă
98,94%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

5224 Manipulări

Cele mai nou înregistrate în județul Constanța

Întrebări despre PORT SHIPPING & ENGINEERING S.R.L.

Ce cifră de afaceri are PORT SHIPPING & ENGINEERING S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 111.394.442 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 9.494.967 lei.
PORT SHIPPING & ENGINEERING S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PORT SHIPPING & ENGINEERING S.R.L.?
14 bilanțuri, din 2012 până în 2025.
Câți angajați are PORT SHIPPING & ENGINEERING S.R.L.?
155 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PORT SHIPPING & ENGINEERING S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 70.973.789 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PORT SHIPPING & ENGINEERING S.R.L.?
55 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PORT SHIPPING & ENGINEERING S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PORT SHIPPING & ENGINEERING S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 5224 — Manipulări.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .