ITALCER FOTOCERAMICA SRL

Activă

7420 Activităţi fotografice

ITALCER FOTOCERAMICA SRL (CUI 29045779) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, CLUJ, înregistrată la 30 august 2011, cu activitatea principală „activităţi fotografice” (CAEN 7420).

A depus 14 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2012 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.280.639 lei, profit net de 197.662 lei, datorii de 708.628 lei, capitaluri proprii de 1.455.184 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 92 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

92

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

92 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.28 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.280.639lei

Venituri totale

1.303.049lei

Rezultat net

197.662lei

Datorii

708.628lei

Capitaluri proprii

1.455.184lei

Capital de lucru

196.709lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

1.280.639lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2011002202127
Data înregistrării
30 august 2011

Activitate și sediu

Activitate principală
7420 — Activităţi fotografice
Sediu social
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. LOMBULUI, NR.2-4, SC.3, ET.RETRAS, AP.81

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2012–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+0,3%
Profitul, față de anul trecut
-2,8%
Creștere anuală compusă
+21,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

92clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate67.25%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.28 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate15.43%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare32.75%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință0.26%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2012–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA9220122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

14 exerciții depuse, 2012–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.258.475lei
I2Active circulante905.337lei
I3Stocuri513.282lei
I4Creanțe60.874lei
I5Casa și conturi la bănci331.181lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii708.628lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.455.184lei
I11Capital subscris vărsat50.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.280.639lei
I14Venituri totale1.303.049lei
I15Cheltuieli totale1.063.282lei
I16Profit brut239.767lei
I18Profit net197.662lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă15,43%
Marjă brută18,72%
Rentabilitatea capitalurilor13,58%
Rentabilitatea activelor9,13%
Grad de îndatorare32,75%
Lichiditate curentă1,28
Cifră de afaceri pe salariat1,28 mil.lei
Fond de rulment196.709lei

Cifra de afaceri în timp

20122025
Creștere în ultimul an
0,26%
Creștere anuală compusă
21,66%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7420 Activități fotografice

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre ITALCER FOTOCERAMICA SRL

Ce cifră de afaceri are ITALCER FOTOCERAMICA SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.280.639 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 197.662 lei.
ITALCER FOTOCERAMICA SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ITALCER FOTOCERAMICA SRL?
14 bilanțuri, din 2012 până în 2025.
Câți angajați are ITALCER FOTOCERAMICA SRL?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ITALCER FOTOCERAMICA SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 708.628 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ITALCER FOTOCERAMICA SRL?
92 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ITALCER FOTOCERAMICA SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ITALCER FOTOCERAMICA SRL?
Activitatea principală este CAEN 7420 — Activităţi fotografice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .