MOST CLEAN SRL

Activă

8121 Activităţi generale de curăţenie a clădirilor

MOST CLEAN SRL (CUI 28947790) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Baia Mare, MARAMUREŞ, înregistrată la 2 august 2011, cu activitatea principală „activităţi generale de curăţenie a clădirilor” (CAEN 8121).

A depus 15 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2011 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.738.715 lei, profit net de 14.767 lei, datorii de 709.605 lei, capitaluri proprii de 126.972 lei, 31 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 66 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

66

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

66 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
0.85%
Îndatorare
75.89%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.738.715lei

Venituri totale

2.101.231lei

Rezultat net

14.767lei

Datorii

709.605lei

Capitaluri proprii

126.972lei

Capital de lucru

99.181lei

Salariați

31

Cifră de afaceri pe salariat

56.088lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J24/691/2011
Data înregistrării
2 august 2011

Activitate și sediu

Activitate principală
8121 — Activităţi generale de curăţenie a clădirilor
Sediu social
JUD. MARAMUREŞ, MUN. BAIA MARE, STR. FRUCTELOR, NR.4

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2011–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+25%
Profitul, față de anul trecut
-89,9%
Creștere anuală compusă
+17,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

66clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate13.58%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.14 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate0.85%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare75.89%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință24.95%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2011–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA66201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

15 exerciții depuse, 2011–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate126.307lei
I2Active circulante808.786lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe772.510lei
I5Casa și conturi la bănci36.276lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii709.605lei
I8Venituri în avans98.516lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri126.972lei
I11Capital subscris vărsat10.230lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.738.715lei
I14Venituri totale2.101.231lei
I15Cheltuieli totale2.079.956lei
I16Profit brut21.275lei
I18Profit net14.767lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați31

Indicatori · 2025

Marjă netă0,85%
Marjă brută1,22%
Rentabilitatea capitalurilor11,63%
Rentabilitatea activelor1,58%
Grad de îndatorare75,89%
Lichiditate curentă1,14
Cifră de afaceri pe salariat56.088lei
Fond de rulment99.181lei

Cifra de afaceri în timp

20112025
Creștere în ultimul an
24,95%
Creștere anuală compusă
17,4%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea N · Servicii administrative și de suport

8121 Activități generale de curățenie a clădirilor

Cele mai nou înregistrate în județul Maramureș

Întrebări despre MOST CLEAN SRL

Ce cifră de afaceri are MOST CLEAN SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.738.715 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 14.767 lei.
MOST CLEAN SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MOST CLEAN SRL?
15 bilanțuri, din 2011 până în 2025.
Câți angajați are MOST CLEAN SRL?
31 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MOST CLEAN SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 709.605 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MOST CLEAN SRL?
66 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MOST CLEAN SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MOST CLEAN SRL?
Activitatea principală este CAEN 8121 — Activităţi generale de curăţenie a clădirilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .