ELECTRICA FURNIZARE SA
Activă3515 Comercializarea energiei electrice
ELECTRICA FURNIZARE SA (CUI 28909028) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 22 iulie 2011, cu activitatea principală „comercializarea energiei electrice” (CAEN 3515).
A depus 15 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2011 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 9.237.566.231 lei, profit net de 244.673.017 lei, datorii de 5.597.246.067 lei, capitaluri proprii de 236.425.815 lei, 768 de salariați.
Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 53 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.
Din bilanțul depus pe 2025
Toți cei 15 ani, cu grafice și indicatori →Scor de risc · clasa C
Risc moderat
53 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.
- Îndatorare
- 96.12%
- Solvabilitate
- 4.06%
Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul
Cifra de afaceri
9.237.566.231lei
Venituri totale
9.287.318.032lei
Rezultat net
244.673.017lei
Datorii
5.597.246.067lei
Capitaluri proprii
236.425.815lei
Capital de lucru
91.184.255lei
Salariați
768
Cifră de afaceri pe salariat
12.028.081lei
Identitate și situație fiscală
ANAF, Registrul comerțului
În registrul comerțului
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
- Tip entitate
- SA
- Stare
- Activă
- Nr. registrul comerțului
- J2011008974400
- Data înregistrării
- 22 iulie 2011
Activitate și sediu
- Activitate principală
- 3515 — Comercializarea energiei electrice
- Sediu social
- MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, ŞOS. ŞTEFAN CEL MARE, NR.1A, PARTER PARŢIAL. ETAJ 1 .ETAJ2 SI ETAJ 3 PARTIAL
Situație fiscală
TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.
Date de contact și reprezentanți
Declarații fiscale, registru, surse publice
Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali
Situații financiare
Ministerul Finanțelor
Evoluția firmei
2011–2025, în lei
Cifra de afaceri și profitul
Salariați
- Cifra de afaceri, față de 2024
- +6,1%
- Profitul, față de anul trecut
- +169%
- Creștere anuală compusă
- +12,6%
Cifra de afaceri
Venitul din activitatea de bază.
Profitul sau pierderea
Rezultatul net al exercițiului.
Active totale
Imobilizate plus circulante.
Datorii
Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.
Capitaluri proprii
Ce rămâne acționarilor după datorii.
Salariați
Numărul mediu din cursul anului.
Cifra de afaceri pe salariat
Cât produce, în medie, un angajat.
Risc, 2025
Risc moderat
Ce l-a dat
- Solvabilitate4.06%
Firma e finanțată aproape numai din datorii.
- Lichiditate1.02 x
Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.
- Profitabilitate2.65%
Marjă netă modestă.
- Îndatorare96.12%
Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.
- Tendință6.08%
Cifra de afaceri a crescut.
- Istoricul rezultatelor1 ani
Un an cu pierdere în perioada analizată.
Evoluția scorului
2011–2025, exercițiu cu exercițiuApasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.
15 exerciții depuse, 2011–2025 · Societate comercială
Activ
Pasiv
Contul de profit și pierdere
Indicatori · 2025
Cifra de afaceri în timp
- Creștere în ultimul an
- 6,08%
- Creștere anuală compusă
- 12,61%
Acționari și asociați
Citite cu AI din actele firmei
Cine deține firma, cu procentele
Datorii la bugetul de stat
ANAF, listele de restanțe
Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric
Achiziții publice
SICAP
Contractele publice, cu clienții și valorile lor
Licențe și autorizații
ARR, ANRE
Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor
Activități CAEN autorizate
Registrul comerțului
Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală
Dosare în instanță
Portalul instanțelor de judecată
Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei
Buletinul Procedurilor de Insolvență
BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele
Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență
Creditorii din insolvență
BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar
Cine are de luat bani de la firmă și cât
Monitorul Oficial
Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a
Actele publicate în Monitorul Oficial
Firme din același domeniu
Secțiunea D · Energie electrică, termică, gaze și aer condiționat
3515 Comercializarea energiei electrice
Cele mai nou înregistrate în județul București
- HAGAG TRADE & SUPPLY S.R.L. CUI 55658748 · Sector 1 Mun. Bucureşti · înființată 01.10.2026TVASRL
- VOLTERA ENERGY S.R.L. CUI 55632217 · Sector 2 Mun. Bucureşti · înființată 25.09.2026TVASRL
- MSA ELECTRIC S.R.L. CUI 55616300 · Sector 4 Mun. Bucureşti · înființată 22.09.2026SRL
- MVS ENERGY S.R.L. CUI 55616467 · Sector 1 Mun. Bucureşti · înființată 22.09.2026TVASRL
- ENNA NEXT ROMANIA S.R.L. CUI 55281108 · Sector 2 Mun. Bucureşti · înființată 21.07.2026SRL
- ATLAS GLOBAL ENERGY TRADING S.R.L. CUI 54941990 · Sector 1 Mun. Bucureşti · înființată 18.06.2026SRL
Întrebări despre ELECTRICA FURNIZARE SA
- Ce cifră de afaceri are ELECTRICA FURNIZARE SA?
- În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 9.237.566.231 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 244.673.017 lei.
- ELECTRICA FURNIZARE SA mai este activă?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
- Câte bilanțuri a depus ELECTRICA FURNIZARE SA?
- 15 bilanțuri, din 2011 până în 2025.
- Câți angajați are ELECTRICA FURNIZARE SA?
- 768 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
- Ce datorii are ELECTRICA FURNIZARE SA?
- În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 5.597.246.067 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
- Ce scor de risc are ELECTRICA FURNIZARE SA?
- 53 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
- ELECTRICA FURNIZARE SA este în insolvență?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
- Ce cod CAEN are ELECTRICA FURNIZARE SA?
- Activitatea principală este CAEN 3515 — Comercializarea energiei electrice.
Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .