MEDICOVER HOSPITALS SRL

Activă

8610 Activităţi de asistenţă spitalicească

MEDICOVER HOSPITALS SRL (CUI 28890251) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 19 iulie 2011, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă spitalicească” (CAEN 8610).

A depus 15 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2011 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 225.054.314 lei, pierdere netă de 31.324.784 lei, datorii de 40.371.408 lei, capitaluri proprii de 31.560.409 lei, 368 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 44 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

44

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

44 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Capitalurile proprii au scăzut sub jumătate din capitalul subscris vărsat.
  • Pierdere în fiecare dintre ultimii trei ani.

Din cei șase factori ieșeau 57 de puncte, dar scorul e plafonat la 44: o firmă în situația asta nu poate fi socotită mai bună de atât, oricât de bine ar arăta restul cifrelor.

Profitabilitate
-13.92%
Istoricul rezultatelor
3 ani

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

225.054.314lei

Venituri totale

226.314.882lei

Rezultat net

-31.324.784lei

Datorii

40.371.408lei

Capitaluri proprii

31.560.409lei

Capital de lucru

3.021.433lei

Salariați

368

Cifră de afaceri pe salariat

611.561lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2011008805403
Data înregistrării
19 iulie 2011

Activitate și sediu

Activitate principală
8610 — Activităţi de asistenţă spitalicească
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. PECHEA, NR.8, IMOBIL COMPUS DIN S+P+4E+ETAJ TEHNIC SI TEREN IN SUPRAFATA DE 890 MP

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2011–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+38,5%
Profitul, față de anul trecut
+38,1%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

44clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate44.11%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.07 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate-13.92%

    Anul s-a încheiat cu pierdere.

  • Îndatorare56.43%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință38.54%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor3 ani

    3 ani cu pierdere din 3.

Evoluția scorului

2011–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA44201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

15 exerciții depuse, 2011–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate28.151.888lei
I2Active circulante43.392.841lei
I3Stocuri8.810.345lei
I4Creanțe30.429.929lei
I5Casa și conturi la bănci4.152.567lei
I6Cheltuieli în avans3.196.191lei

Pasiv

I7Datorii40.371.408lei
I8Venituri în avans236.373lei
I9Provizioane2.572.730lei
I10Capitaluri31.560.409lei
I11Capital subscris vărsat205.829.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă225.054.314lei
I14Venituri totale226.314.882lei
I15Cheltuieli totale263.326.413lei
I16Profit brut0lei
I18Profit net0lei
I19Pierdere netă31.324.784lei
I20Număr mediu de salariați368

Indicatori · 2025

Marjă netă-13,92%
Marjă brută-16,45%
Rentabilitatea capitalurilor-99,25%
Rentabilitatea activelor-43,78%
Grad de îndatorare56,43%
Lichiditate curentă1,07
Cifră de afaceri pe salariat611.561lei
Fond de rulment3.021.433lei

Cifra de afaceri în timp

20112025
Creștere în ultimul an
38,54%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8610 Activități de asistență spitalicească

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre MEDICOVER HOSPITALS SRL

Ce cifră de afaceri are MEDICOVER HOSPITALS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 225.054.314 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost -31.324.784 lei.
MEDICOVER HOSPITALS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MEDICOVER HOSPITALS SRL?
15 bilanțuri, din 2011 până în 2025.
Câți angajați are MEDICOVER HOSPITALS SRL?
368 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MEDICOVER HOSPITALS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 40.371.408 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MEDICOVER HOSPITALS SRL?
44 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MEDICOVER HOSPITALS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MEDICOVER HOSPITALS SRL?
Activitatea principală este CAEN 8610 — Activităţi de asistenţă spitalicească.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .