CMV QUALITY INSTAL SRL

Activă

4322 Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat

CMV QUALITY INSTAL SRL (CUI 28881636) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Craiova, DOLJ, înregistrată la 18 iulie 2011, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat” (CAEN 4322).

A depus 15 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2011 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 22.667.896 lei, profit net de 1.749.040 lei, datorii de 7.299.596 lei, capitaluri proprii de 6.368.383 lei, 43 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 88 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

88

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

88 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

22.667.896lei

Venituri totale

22.778.193lei

Rezultat net

1.749.040lei

Datorii

7.299.596lei

Capitaluri proprii

6.368.383lei

Capital de lucru

6.036.468lei

Salariați

43

Cifră de afaceri pe salariat

527.160lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2011001325166
Data înregistrării
18 iulie 2011

Activitate și sediu

Activitate principală
4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
Sediu social
JUD. DOLJ, MUN. CRAIOVA, STR. RÎULUI, NR.18A, CONSTRUCȚIA C1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2011–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+19,9%
Profitul, față de anul trecut
-62,1%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

88clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate39.62%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.83 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate7.72%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare45.41%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință19.9%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2011–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA88201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

15 exerciții depuse, 2011–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.737.181lei
I2Active circulante13.336.064lei
I3Stocuri2.627.304lei
I4Creanțe9.839.451lei
I5Casa și conturi la bănci869.309lei
I6Cheltuieli în avans131.396lei

Pasiv

I7Datorii7.299.596lei
I8Venituri în avans2.389.013lei
I9Provizioane147.649lei
I10Capitaluri6.368.383lei
I11Capital subscris vărsat240lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă22.667.896lei
I14Venituri totale22.778.193lei
I15Cheltuieli totale20.674.350lei
I16Profit brut2.103.843lei
I18Profit net1.749.040lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați43

Indicatori · 2025

Marjă netă7,72%
Marjă brută9,28%
Rentabilitatea capitalurilor27,46%
Rentabilitatea activelor10,88%
Grad de îndatorare45,41%
Lichiditate curentă1,83
Cifră de afaceri pe salariat527.160lei
Fond de rulment6.036.468lei

Cifra de afaceri în timp

20112025
Creștere în ultimul an
19,9%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Cele mai nou înregistrate în județul Dolj

Întrebări despre CMV QUALITY INSTAL SRL

Ce cifră de afaceri are CMV QUALITY INSTAL SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 22.667.896 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.749.040 lei.
CMV QUALITY INSTAL SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CMV QUALITY INSTAL SRL?
15 bilanțuri, din 2011 până în 2025.
Câți angajați are CMV QUALITY INSTAL SRL?
43 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CMV QUALITY INSTAL SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 7.299.596 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CMV QUALITY INSTAL SRL?
88 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CMV QUALITY INSTAL SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CMV QUALITY INSTAL SRL?
Activitatea principală este CAEN 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .