NEW MACROIMOBILIARE S.R.L.

Activă

6831 Agenţii imobiliare

NEW MACROIMOBILIARE S.R.L. (CUI 28847197) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Hârseşti Com. Hârseşti, ARGEŞ, înregistrată la 12 iulie 2011, cu activitatea principală „agenţii imobiliare” (CAEN 6831).

A depus 10 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2011 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.068.066 lei, profit net de 103.438 lei, datorii de 1.361.517 lei, capitaluri proprii de 362.187 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 65 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

65

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

65 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-20.28%
Îndatorare
78.99%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.068.066lei

Venituri totale

1.070.225lei

Rezultat net

103.438lei

Datorii

1.361.517lei

Capitaluri proprii

362.187lei

Capital de lucru

318.578lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

356.022lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J03/994/2011
Data înregistrării
12 iulie 2011

Activitate și sediu

Activitate principală
6831 — Agenţii imobiliare
Sediu social
JUD. ARGEŞ, SAT HÂRSEŞTI COM. HÂRSEŞTI, NR.1025, CAMERA 2, ET.P

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2011–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-20,3%
Profitul, față de anul trecut
-36,8%
Creștere anuală compusă
+217%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

65clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate21.01%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.23 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate9.68%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare78.99%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință-20.28%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2011–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA652011201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

10 exerciții depuse, 2011–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate43.609lei
I2Active circulante1.680.095lei
I3Stocuri1.251.401lei
I4Creanțe388.294lei
I5Casa și conturi la bănci40.400lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.361.517lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri362.187lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.068.066lei
I14Venituri totale1.070.225lei
I15Cheltuieli totale950.505lei
I16Profit brut119.720lei
I18Profit net103.438lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă9,68%
Marjă brută11,21%
Rentabilitatea capitalurilor28,56%
Rentabilitatea activelor6%
Grad de îndatorare78,99%
Lichiditate curentă1,23
Cifră de afaceri pe salariat356.022lei
Fond de rulment318.578lei

Cifra de afaceri în timp

20112025
Creștere în ultimul an
-20,28%
Creștere anuală compusă
217,04%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea L · Tranzacții imobiliare

6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare

Cele mai nou înregistrate în județul Argeș

Întrebări despre NEW MACROIMOBILIARE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are NEW MACROIMOBILIARE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.068.066 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 103.438 lei.
NEW MACROIMOBILIARE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus NEW MACROIMOBILIARE S.R.L.?
10 bilanțuri, din 2011 până în 2025.
Câți angajați are NEW MACROIMOBILIARE S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are NEW MACROIMOBILIARE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.361.517 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are NEW MACROIMOBILIARE S.R.L.?
65 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
NEW MACROIMOBILIARE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are NEW MACROIMOBILIARE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 6831 — Agenţii imobiliare.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .