PRINTCARE MANAGED PRINT SOLUTIONS S.R.L.

Activă

8210 Activități de secretariat și servicii-suport

PRINTCARE MANAGED PRINT SOLUTIONS S.R.L. (CUI 28847111) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Giroc Com. Giroc, TIMIŞ, înregistrată la 12 iulie 2011, cu activitatea principală „activități de secretariat și servicii-suport” (CAEN 8210).

A depus 15 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2011 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.742.905 lei, profit net de 508.522 lei, datorii de 815.889 lei, capitaluri proprii de 508.762 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 81 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

81

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

81 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
62.39%
Lichiditate
1.28 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.742.905lei

Venituri totale

3.779.112lei

Rezultat net

508.522lei

Datorii

815.889lei

Capitaluri proprii

508.762lei

Capital de lucru

229.851lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

3.742.905lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2011001623358
Data înregistrării
12 iulie 2011

Activitate și sediu

Activitate principală
8210 — Activități de secretariat și servicii-suport
Sediu social
JUD. TIMIŞ, SAT GIROC COM. GIROC, STR. ROMANILOR, NR.1, ÎNCĂPEREA 1, BL.A, ET.3, AP.20

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2011–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+7,9%
Profitul, față de anul trecut
+75,8%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

81clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate38.9%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.28 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate13.59%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare62.39%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință7.89%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2011–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA81201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

15 exerciții depuse, 2011–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate262.000lei
I2Active circulante1.045.740lei
I3Stocuri251.988lei
I4Creanțe680.447lei
I5Casa și conturi la bănci113.305lei
I6Cheltuieli în avans16.911lei

Pasiv

I7Datorii815.889lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri508.762lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.742.905lei
I14Venituri totale3.779.112lei
I15Cheltuieli totale3.169.113lei
I16Profit brut609.999lei
I18Profit net508.522lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă13,59%
Marjă brută16,3%
Rentabilitatea capitalurilor99,95%
Rentabilitatea activelor38,89%
Grad de îndatorare62,39%
Lichiditate curentă1,28
Cifră de afaceri pe salariat3,74 mil.lei
Fond de rulment229.851lei

Cifra de afaceri în timp

20112025
Creștere în ultimul an
7,89%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea O · Administrație publică și apărare

8210 Activități de secretariat și servicii-suport

Cele mai nou înregistrate în județul Timiș

Întrebări despre PRINTCARE MANAGED PRINT SOLUTIONS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are PRINTCARE MANAGED PRINT SOLUTIONS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.742.905 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 508.522 lei.
PRINTCARE MANAGED PRINT SOLUTIONS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PRINTCARE MANAGED PRINT SOLUTIONS S.R.L.?
15 bilanțuri, din 2011 până în 2025.
Câți angajați are PRINTCARE MANAGED PRINT SOLUTIONS S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PRINTCARE MANAGED PRINT SOLUTIONS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 815.889 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PRINTCARE MANAGED PRINT SOLUTIONS S.R.L.?
81 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PRINTCARE MANAGED PRINT SOLUTIONS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PRINTCARE MANAGED PRINT SOLUTIONS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8210 — Activități de secretariat și servicii-suport.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .