MMS COMMUNICATIONS ROMANIA S.R.L.

Activă

7311 Activităţi ale agenţiilor de publicitate

MMS COMMUNICATIONS ROMANIA S.R.L. (CUI 28659878) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 21 iunie 2011, cu activitatea principală „activităţi ale agenţiilor de publicitate” (CAEN 7311).

A depus 15 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2011 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 497.235.164 lei, profit net de 2.802.177 lei, datorii de 210.011.878 lei, capitaluri proprii de 8.184.041 lei, 90 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 52 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

52

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

52 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
95.44%
Solvabilitate
3.72%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

497.235.164lei

Venituri totale

498.316.437lei

Rezultat net

2.802.177lei

Datorii

210.011.878lei

Capitaluri proprii

8.184.041lei

Capital de lucru

5.481.607lei

Salariați

90

Cifră de afaceri pe salariat

5.524.835lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2011007600405
Data înregistrării
21 iunie 2011

Activitate și sediu

Activitate principală
7311 — Activităţi ale agenţiilor de publicitate
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, BLD LASCĂR CATARGIU, NR.47-53, BL.CLADIREA ,,EUROPE HOUSE", SC.-, ET.2, 8, 10, AP.-

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2011–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+5,5%
Profitul, față de anul trecut
-65%
Creștere anuală compusă
+16,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

52clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate3.72%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate1.03 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate0.56%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare95.44%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință5.45%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2011–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA52201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

15 exerciții depuse, 2011–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate4.546.993lei
I2Active circulante215.493.485lei
I3Stocuri506lei
I4Creanțe188.267.213lei
I5Casa și conturi la bănci14.913.209lei
I6Cheltuieli în avans76.496lei

Pasiv

I7Datorii210.011.878lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane1.921.055lei
I10Capitaluri8.184.041lei
I11Capital subscris vărsat182.674lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă497.235.164lei
I14Venituri totale498.316.437lei
I15Cheltuieli totale490.792.175lei
I16Profit brut7.524.262lei
I18Profit net2.802.177lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați90

Indicatori · 2025

Marjă netă0,56%
Marjă brută1,51%
Rentabilitatea capitalurilor34,24%
Rentabilitatea activelor1,27%
Grad de îndatorare95,44%
Lichiditate curentă1,03
Cifră de afaceri pe salariat5,52 mil.lei
Fond de rulment5.481.607lei

Cifra de afaceri în timp

20112025
Creștere în ultimul an
5,45%
Creștere anuală compusă
16,54%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7311 Activități ale agențiilor de publicitate

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre MMS COMMUNICATIONS ROMANIA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are MMS COMMUNICATIONS ROMANIA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 497.235.164 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.802.177 lei.
MMS COMMUNICATIONS ROMANIA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MMS COMMUNICATIONS ROMANIA S.R.L.?
15 bilanțuri, din 2011 până în 2025.
Câți angajați are MMS COMMUNICATIONS ROMANIA S.R.L.?
90 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MMS COMMUNICATIONS ROMANIA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 210.011.878 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MMS COMMUNICATIONS ROMANIA S.R.L.?
52 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MMS COMMUNICATIONS ROMANIA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MMS COMMUNICATIONS ROMANIA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 7311 — Activităţi ale agenţiilor de publicitate.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .