BLUESPACE TECHNOLOGY S.A.

Activă

7112 Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea

BLUESPACE TECHNOLOGY S.A. (CUI 28627965) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Bragadiru, ILFOV, înregistrată la 14 iunie 2011, cu activitatea principală „activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea” (CAEN 7112).

A depus 15 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2011 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 75.719.338 lei, profit net de 7.057.438 lei, datorii de 37.523.290 lei, capitaluri proprii de 26.473.516 lei, 136 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 79 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

79

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

79 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-15.26%
Solvabilitate
29.13%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

75.719.338lei

Venituri totale

80.665.798lei

Rezultat net

7.057.438lei

Datorii

37.523.290lei

Capitaluri proprii

26.473.516lei

Capital de lucru

21.979.803lei

Salariați

136

Cifră de afaceri pe salariat

556.760lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2021000539231
Data înregistrării
14 iunie 2011

Activitate și sediu

Activitate principală
7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
Sediu social
JUD. ILFOV, ORŞ. BRAGADIRU, ŞOS. ALEXANDRIEI, NR.82

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2011–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-15,3%
Profitul, față de anul trecut
-33,3%
Creștere anuală compusă
+72,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

79clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate29.13%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.59 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate9.32%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare41.29%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-15.26%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2011–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA79201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

15 exerciții depuse, 2011–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate31.363.845lei
I2Active circulante59.503.093lei
I3Stocuri9.488.581lei
I4Creanțe26.144.109lei
I5Casa și conturi la bănci23.870.403lei
I6Cheltuieli în avans311.379lei

Pasiv

I7Datorii37.523.290lei
I8Venituri în avans26.802.914lei
I9Provizioane378.597lei
I10Capitaluri26.473.516lei
I11Capital subscris vărsat567.200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă75.719.338lei
I14Venituri totale80.665.798lei
I15Cheltuieli totale72.362.678lei
I16Profit brut8.303.120lei
I18Profit net7.057.438lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați136

Indicatori · 2025

Marjă netă9,32%
Marjă brută10,97%
Rentabilitatea capitalurilor26,66%
Rentabilitatea activelor7,77%
Grad de îndatorare41,29%
Lichiditate curentă1,59
Cifră de afaceri pe salariat556.760lei
Fond de rulment21.979.803lei

Cifra de afaceri în timp

20112025
Creștere în ultimul an
-15,26%
Creștere anuală compusă
72,72%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Cele mai nou înregistrate în județul Ilfov

Întrebări despre BLUESPACE TECHNOLOGY S.A.

Ce cifră de afaceri are BLUESPACE TECHNOLOGY S.A.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 75.719.338 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 7.057.438 lei.
BLUESPACE TECHNOLOGY S.A. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BLUESPACE TECHNOLOGY S.A.?
15 bilanțuri, din 2011 până în 2025.
Câți angajați are BLUESPACE TECHNOLOGY S.A.?
136 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BLUESPACE TECHNOLOGY S.A.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 37.523.290 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BLUESPACE TECHNOLOGY S.A.?
79 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BLUESPACE TECHNOLOGY S.A. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BLUESPACE TECHNOLOGY S.A.?
Activitatea principală este CAEN 7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .