MILTERMIC SRL

Activă

4322 Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat

MILTERMIC SRL (CUI 28601426) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Deva, HUNEDOARA, înregistrată la 7 iunie 2011, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat” (CAEN 4322).

A depus 15 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2011 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 6.667.614 lei, profit net de 290.753 lei, datorii de 2.208.092 lei, capitaluri proprii de 756.001 lei, 22 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 81 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

81

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

81 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Solvabilitate
14.53%
Profitabilitate
4.36%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

6.667.614lei

Venituri totale

6.576.378lei

Rezultat net

290.753lei

Datorii

2.208.092lei

Capitaluri proprii

756.001lei

Capital de lucru

1.843.124lei

Salariați

22

Cifră de afaceri pe salariat

303.073lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J20/608/2011
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2011000608204
Data înregistrării
7 iunie 2011

Activitate și sediu

Activitate principală
4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
Sediu social
JUD. HUNEDOARA, MUN. DEVA, BLD. DECEBAL, BL.A1, SC.C, ET.7, AP.42

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2011–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+121,9%
Profitul, față de anul trecut
+85,6%
Creștere anuală compusă
+31,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

81clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate14.53%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.83 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate4.36%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare42.45%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință121.88%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2011–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA81201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

15 exerciții depuse, 2011–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.150.137lei
I2Active circulante4.051.216lei
I3Stocuri1.313.248lei
I4Creanțe1.917.871lei
I5Casa și conturi la bănci820.097lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii2.208.092lei
I8Venituri în avans2.237.260lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri756.001lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă6.667.614lei
I14Venituri totale6.576.378lei
I15Cheltuieli totale6.213.467lei
I16Profit brut362.911lei
I18Profit net290.753lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați22

Indicatori · 2025

Marjă netă4,36%
Marjă brută5,44%
Rentabilitatea capitalurilor38,46%
Rentabilitatea activelor5,59%
Grad de îndatorare42,45%
Lichiditate curentă1,83
Cifră de afaceri pe salariat303.073lei
Fond de rulment1.843.124lei

Cifra de afaceri în timp

20112025
Creștere în ultimul an
121,88%
Creștere anuală compusă
31,86%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Cele mai nou înregistrate în județul Hunedoara

Întrebări despre MILTERMIC SRL

Ce cifră de afaceri are MILTERMIC SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 6.667.614 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 290.753 lei.
MILTERMIC SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MILTERMIC SRL?
15 bilanțuri, din 2011 până în 2025.
Câți angajați are MILTERMIC SRL?
22 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MILTERMIC SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.208.092 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MILTERMIC SRL?
81 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MILTERMIC SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MILTERMIC SRL?
Activitatea principală este CAEN 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .