EMIROX SRL

Activă

3700 Colectarea şi epurarea apelor uzate

EMIROX SRL (CUI 2855420) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Gura Vulcanei Com. Vulcana-Pandele, DÂMBOVIŢA, înregistrată la 29 ianuarie 1993, cu activitatea principală „colectarea şi epurarea apelor uzate” (CAEN 3700).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 432.738 lei, profit net de 66.671 lei, datorii de 117.838 lei, capitaluri proprii de 22.852 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 70 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

70

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

70 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
83.76%
Istoricul rezultatelor
1 ani

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

432.738lei

Venituri totale

432.994lei

Rezultat net

66.671lei

Datorii

117.838lei

Capitaluri proprii

22.852lei

Capital de lucru

20.339lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

216.369lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J15/2237/1992
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J1992002237155
Data înregistrării
29 ianuarie 1993

Activitate și sediu

Activitate principală
3700 — Colectarea şi epurarea apelor uzate
Sediu social
JUD. DÂMBOVIŢA, SAT GURA VULCANEI COM. VULCANA-PANDELE,

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+88,3%
Profitul, față de anul trecut
+4,8%
Creștere anuală compusă
+4,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

70clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate16.24%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.17 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate15.41%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare83.76%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință88.25%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA70200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.513lei
I2Active circulante138.177lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe115.267lei
I5Casa și conturi la bănci22.910lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii117.838lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri22.852lei
I11Capital subscris vărsat280lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă432.738lei
I14Venituri totale432.994lei
I15Cheltuieli totale359.389lei
I16Profit brut73.605lei
I18Profit net66.671lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă15,41%
Marjă brută17,01%
Rentabilitatea capitalurilor291,75%
Rentabilitatea activelor47,39%
Grad de îndatorare83,76%
Lichiditate curentă1,17
Cifră de afaceri pe salariat216.369lei
Fond de rulment20.339lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
88,25%
Creștere anuală compusă
4,59%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3700 Colectarea și epurarea apelor uzate

Cele mai nou înregistrate în județul Dâmbovița

Întrebări despre EMIROX SRL

Ce cifră de afaceri are EMIROX SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 432.738 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 66.671 lei.
EMIROX SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus EMIROX SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are EMIROX SRL?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are EMIROX SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 117.838 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are EMIROX SRL?
70 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
EMIROX SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are EMIROX SRL?
Activitatea principală este CAEN 3700 — Colectarea şi epurarea apelor uzate.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .