RECIPLAST JUNIOR SRL

Activă

3821 Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase

RECIPLAST JUNIOR SRL (CUI 28477884) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Iaşi, IAŞI, înregistrată la 13 mai 2011, cu activitatea principală „tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase” (CAEN 3821).

A depus 15 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2011 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 6.571.171 lei, profit net de 221.239 lei, datorii de 1.818.373 lei, capitaluri proprii de 3.306.401 lei, 7 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 77 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

77

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

77 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-34.1%
Profitabilitate
3.37%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

6.571.171lei

Venituri totale

7.232.864lei

Rezultat net

221.239lei

Datorii

1.818.373lei

Capitaluri proprii

3.306.401lei

Capital de lucru

275.772lei

Salariați

7

Cifră de afaceri pe salariat

938.739lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J22/934/2011
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2011000934228
Data înregistrării
13 mai 2011

Activitate și sediu

Activitate principală
3821 — Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase
Sediu social
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, BLD. POITIERS, NR.50J

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2011–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-34,1%
Profitul, față de anul trecut
-33,1%
Creștere anuală compusă
+38,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

77clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate64.52%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.15 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate3.37%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare35.48%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-34.1%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2011–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA77201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

15 exerciții depuse, 2011–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.030.629lei
I2Active circulante2.094.145lei
I3Stocuri490.670lei
I4Creanțe1.495.041lei
I5Casa și conturi la bănci108.434lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.818.373lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri3.306.401lei
I11Capital subscris vărsat2.285.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă6.571.171lei
I14Venituri totale7.232.864lei
I15Cheltuieli totale6.958.261lei
I16Profit brut274.603lei
I18Profit net221.239lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați7

Indicatori · 2025

Marjă netă3,37%
Marjă brută4,18%
Rentabilitatea capitalurilor6,69%
Rentabilitatea activelor4,32%
Grad de îndatorare35,48%
Lichiditate curentă1,15
Cifră de afaceri pe salariat938.739lei
Fond de rulment275.772lei

Cifra de afaceri în timp

20112025
Creștere în ultimul an
-34,1%
Creștere anuală compusă
38,41%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3821 Recuperarea materialelor reciclabile

Cele mai nou înregistrate în județul Iași

Întrebări despre RECIPLAST JUNIOR SRL

Ce cifră de afaceri are RECIPLAST JUNIOR SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 6.571.171 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 221.239 lei.
RECIPLAST JUNIOR SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus RECIPLAST JUNIOR SRL?
15 bilanțuri, din 2011 până în 2025.
Câți angajați are RECIPLAST JUNIOR SRL?
7 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are RECIPLAST JUNIOR SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.818.373 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are RECIPLAST JUNIOR SRL?
77 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
RECIPLAST JUNIOR SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are RECIPLAST JUNIOR SRL?
Activitatea principală este CAEN 3821 — Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .